wtorek, 21 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościJari Huttunen wraca do walki w mistrzostwach świata

Jari Huttunen wraca do walki w mistrzostwach świata

Aktualny mistrz świata WRC3 i rajdowy mistrz Polski wraca do rywalizacji na najwyższym szczeblu. Załoga Hyundai Motorsport N ruszyła do walki o prym w Rajdzie Sardynii, który wygrała przed rokiem.

Po ubiegłorocznych sukcesach sympatyczny Fin rozpoczął sezon jako fabryczny kierowca Hyundaia, ścigając się w klasie WRC2. Nie ukończył niestety pierwszego startu w Rajdzie Arktycznym, z którego wycofał się ze względu na problemy z silnikiem. Po długiej przerwie od startów 27 latek wraca na rajdowe szlaki w Sardynii. Przed rokiem włoskie szutry były łaskawe dla duetu Huttunen/Lukka, wysoka lokata pozwoli poprawić morale zespołu i zdobyć pierwsze punkty.

fot. Jari Huttunen – oficjalny profil Facebook

W tym roku Fin planuje start w siedmiu rundach mistrzostw świata. Po problemach w Rajdzie Arktycznym i starcie na Sardynii, załoga zawitać ma do Estonii, Belgii, Grecji, Finlandii i Hiszpanii.

Sardynia to jedno z najgorętszych miejsc we Włoszech. Nic dziwnego, że rywalizacja będzie naprawdę gorąca. Fiński duet zmierzy się nie tylko z ośmioma fabrycznymi zespołami w klasie WRC2. Na liście startowej widnieje aż 34 konkurentów w bliźniaczych samochodach klasy Rally2 (R5), w tym głodny kolejnych sukcesów Kajetan Kajetanowicz. W serwisie Finów wspiera polsko-czeski zespół mechaników ekipy Kowax 2BRally Racing, z którą zawodnik świętował swoje największe sukcesy przed rokiem.

fot. Hyundai Poland Racing

Sezon 2020 był dla Fina bardzo udany. W klasyfikacji generalnej WRC3 aż o 13 punktów wyprzedził Marko Bulacia Wilkinsona, zdobywając tytuł mistrzowski. Huttunen został też rajdowym mistrzem Polski, wygrywając dwie z trzech rund z mocno okrojonego kalendarza, pokonując Grzegorza Grzyba o 8 punktów.

Za nami pierwszy dzień zmagań Rajdu Sardynii, odcinek testowy zakończył się dubletem dla zespołu Hyundaia. Huttunen był 23, tylko raz stając na starcie shakedownu Loiri Porto San Paolo.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

FIA doprecyzuje przepisy po zamieszaniu z Alonso w Dżudzie

Międzynarodowa Federacja Samochodowa potwierdziła, że przed kolejną rundą Grand Prix F1 w Australii, rozwiąże problem w regulaminie,...

Super Sprint Prima Aprilis

Nie, to nie jest żart! Już 1 kwietnia 2023, w Niechobrzu, w gminie Boguchwała, zainaugurowane zostaną Mistrzostwa...

Robert Kubica wybrał filmowego „sobowtóra” To znany aktor

Robert Kubica i Michał "Misiek" Koterski
Robert Kubica właśnie rozpoczął sezon w WEC i znów jest na ustach krajowych i światowych mediów. Dziennikarz...

Pirelli nie będzie już dostawcą opon do F1? FIA rozpisuje nowy przetarg

Pirelli przestanie dostarczać opony dla F1?
Pirelli jest od lat jedynym dostawcą ogumienia dla F1, ale włoska firma może po latach utracić monopol...

Wypadek Nowe Miasto nad Wartą – wszyscy żyją, akcja jak w oszukać przeznaczenie

Oszukać przeznaczenie
Droga krajowa z Poznania do Jarocina zablokowana w Nowym Mieście nad Wartą. Białe auto zjechało na przeciwną...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here