środa, 6 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościJędrzej Szcześniak (DaftRacing) po 3 rundzie Volkswagen Golf Cup

Jędrzej Szcześniak (DaftRacing) po 3 rundzie Volkswagen Golf Cup

W miniony weekend kierowcy wyścigowej serii Volkswagen Golf Cup, rywalizowali na niemieckim torze Lausitzring. Była to już 3 z 6 zaplanowanych na ten sezon rund. Poziom trudności tym razem podniosła wysoka temperatura, która nie oszczędzała kierowców. O kolejne punkty rywalizował również zawodnik DaftRacing – Jędrzej Szcześniak.

   JedrzejSzczesniak_Lausitz_003

Jędrzej Szcześniak (DaftRacing):To był bardzo gorący weekend, walka nie tylko z rywalami, ale także z upałem. Temperatury w samochodzie momentami przekraczały 74 stopnie. Ogrzewanie trzeba było ustawić na full, bo silniki po prostu nie dawały rady. Problem stanowiły również opony, w czasie kwalifikacji zostały drastycznie przegrzane co uniemożliwiło szybką jazdę. Bardzo kiepskie pozycje startowe przesądziły o dalszym losie rundy. W obydwu wyścigach startowałem z 21 pozycji. W pierwszym wyścigu wjazd safety car’u w niecodzienny sposób wyraźnie podzielił stawkę na trzy. Po wyprzedzeniu bezpośrednich rywali, zabrakło czasu na dogonienie kolejnej grupy. Zakończyłem na 17 pozycji. Drugi wyścig zapowiadał się bardzo obiecująco, szybka jazda powodowała, że z okrążenia na okrążenie zyskiwałem pozycje. Niestety 40’C upału nie wytrzymała skrzynia biegów, przestała redukować przełożenia, a silnik w trybie awaryjnym co chwilę tracił moc. Drastycznie zmieniło to moją sytuację, strategia zmieniła się z ofensywnej na defensywną. Na przegrzanym sprzęcie udało się dojechać ponownie na 17 pozycji. Na pewno jest ogromny niedosyt, zwłaszcza po bardzo obiecujących wynikach z sesji treningowych, gdzie moje czasy były konkurencyjne z czołówką. Mimo, że kolejna runda na torze Sachsenring za ponad dwa miesiące, to zamierzamy tą przerwę dobrze wykorzystać, wkrótce czekają nas testy i przygotowania do następnej rundy. Zapraszam też do śledzenia DaftRacing na naszym profilu facebook.com/daftracing. W najbliższy weekend Michał Ratajczyk – reprezentujący nasz zespół w GSMP, wystartuje w Magurze. Starty DaftRacing wspiera firma DaftCode, za co serdecznie dziękujemy.

 JedrzejSzczesniak_Lausitz_002

Dodatkowe informacje o zespole DaftRacing:

FB fanpage: www.facebook.com/daftracing

 

Dodatkowe informacje o serii Volkswagen Golf Cup:

www.volkswagengolfcup.pl

JedrzejSzczesniak_Lausitz_001

Volkswagen Golf Cup 2015 – kalendarz

Runda 1 – 24-26 Kwiecień Oschersleben (Niemcy)

Runda 2 – 19-21 Czerwiec Slovakia Ring (Słowacja)

Runda 3 – 03-05 Lipiec Lausitzring (Niemcy)

Runda 4 – 28-30 Sierpień Sachsenring (Niemcy)

Runda 5 – 18-20 Wrzesień Autodrom Brno (Czechy)

Runda 6 – 02-04 Październik Tor Poznań (Polska)

inf.pras.

NOWOŚCI

SuperOES Toru Kielce wspiera juniorów! Ich opiekunem Miko Marczyk

Automobilklub Kielecki organizujący SuperOES na Torze Kielce wzmacnia wsparcie dla juniorów, których opiekunem zostanie topowy polski kierowca...

Zielona Oliwka kończy sezon 2023 zwycięstwem na Karowej

Hubert Kowalczyk i Jarosław Hryniuk zakończyli sezon 2023 w najlepszy możliwy sposób. Załoga Peugeota 208 Rally4 zajęła...

Andreas Mikkelsen potwierdził rozstanie ze Skodą i Toksportem?

Mikkelsen
W ostatnich dniach internet aż huczy od plotek o ewentualnym powrocie świeżo upieczonego czempiona WRC2 na łono...

Szilveszter Rallye (Rajd Sylwestrowy) – kultowa impreza na Węgrzech

Rajd Sylwestrowy
Kultowa węgierska impreza Szilveszter Rallye, w Polsce znana potocznie jako "Rajd Sylwestrowy" pojedzie w dniach 27-29 grudnia.

Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Sam Jeremy Clarkson zdradza prawdę

Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Jeremy Clarkson Clarksons Farm farma Clarksona
Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Główny bohater - Jeremy Clarkson nie ukrywa odpowiedzi na to pytanie. Nie...

NAJPOCZYTNIEJSZE