Jeremy Clarkson sprzedał ludziom wybuchające butelki: dotykać tylko w kamizelce odblaskowej

Fot. Hawkstone

Jak niemal każda szanująca się gwiazda telewizji, Jeremy Clarkson sygnuje swoim nazwiskiem dobra konsumenckie. Słynny prezenter Top Gear i The Grand Tour wszedł w biznes alkoholowy i nie wszystko poszło zgodnie z planem.

W 2021 roku Clarkson wspólnie z browarem Cotswold Brewing Co. stworzyli markę Hawkstone, pod którą można kupić piwo lager i cydr klasy premium. Clarkson podszedł do tematu naprawdę poważnie – wszystkie składniki pochodzą z upraw na jego własnej farmie Diddly Squat w Chipping Norton, a warzenie odbywa się niecałe 20 kilometrów dalej, w Gloucestershire. W ten sposób 63-latek wraz ze wspólnikami mają bardzo wysoką kontrolę nad całym procesem.

Lokalna produkcja na niewielką skalę nie chroni jednak całkowicie od problemów. W przypadku partii L3160 cydru, wykorzystane drożdże winiarskie sprawiają, że produkt ponownie fermentuje w butelce. Zwiększające się ciśnienie w końcu wypycha kapsel, powodując wyciek, a w skrajnych przypadkach może dojść do eksplozji całej butelki.

Producent postąpił prawidłowo i zwróci pieniądze lub wymieni produkt wszystkim klientom, którzy otrzymali wadliwą partię.

Ze względu na naturę problemu, Hawkstone nakazuje klientom podchodzenie do butelek tylko w rękawicach oraz okularach ochronnych i zneutralizowanie zagrożenia poprzez otwarcie ich pod wodą. Jeżeli ktoś nie może pozbyć się butelek samodzielnie, może zapakować je w szczelny plastikowy pojemnik i przedstawiciel producenta odbierze je w domu klienta.

Clarkson żartuje sobie z sytuacji

Wszystko, co napisaliśmy powyżej, stanowi przykład wzorowego zachowania producenta w przypadku wypuszczenia na rynek wadliwego i co gorsza, niebezpiecznego produktu.

Jeremy Clarkson nie byłby jednak sobą, gdyby nie zażartował sobie z sytuacji. To właśnie on nagrał oficjalny film z instrukcją, jak „rozbroić” butelki, w którym oczywiście musiał wspomnieć o tym, by założyć zapewniającą nieśmiertelność kamizelkę odblaskową czy aby na formularzu zwrotu napisać tekst „ty imbecylu, dlaczego nie poprzestaniesz na jeżdżeniu traktorem”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Hawkstone (@hawkstone)

Brytyjczyk poinformował także o problemie w swoich mediach społecznościowych, lecz niemal wszyscy jego obserwujący potraktowali to jako żart, a jeden z nich trafnie odpowiedział, że „niestety nigdy nie wiadomo, czy mówi poważnie czy nie”.

Warto dodać, że wypicie cydru z wadliwej partii nie jest w żaden sposób szkodliwe dla zdrowia. Może mieć jedynie pikantny posmak.