wtorek, 6 czerwca, 2023
Strona głównaRajdyKajetanowicz i Szczepaniak zaliczą Rajd Meksyku. Będą jedną z dwóch polskich załóg

Kajetanowicz i Szczepaniak zaliczą Rajd Meksyku. Będą jedną z dwóch polskich załóg

Kajetanowicz i Szczepaniak wystartują w Rajdzie Meksyku. Nie będą jedyną polską załogą w trzeciej rundzie tegorocznych zmagań w WRC. Daniel Chwist i Kamil Heller również pojadą w tej imprezie.

Kajetanowicz i Szczepaniak rozpoczynają szósty sezon współpracy w mistrzostwach świata. Ubiegły rok zakończyli na trzeciej pozycji w WRC, aczkolwiek liczyli się w walce do mistrzostwo aż do ostatniej rundy – Rajdu Japonii.

Zobacz: Kajto czeka na rozpoczęcie swojego sezonu WRC, teraz zimowe testy

Rajd Meksyku wraca do harmonogramu WRC po dwóch latach przerwy. Na liście startowej tegorocznej edycji polska załoga zameldowała się z numerem 25. Poprzednim razem Kajetanowicz i Szczepaniak startowali w tej imprezie trzy lata temu. Jednak problemy z samochodem nie pozwoliły uzyskać lepszego miejsca niż czwarta pozycja w klasyfikacji WRC 3.

W tegorocznej imprezie załoga z Polski rywalizuje w WRC 2 za kierownicą Skody Fabii Rally2 evo. Na liście znajdują się również tacy zawodnicy jak Emil Lindholm, Oliver Solberg czy Adrien Fourmaux. W WRC 2 w tym sezonie pojawi się również Gus Greensmith. Drugą załogą z Polski jest Daniel Chwist i Kamil Heller, startujący Skodą Fabią Rally2 evo.

Przeczytaj koniecznie: Kajetanowicz pomoże Laskowskiemu. Piękny gest naszego mistrza!

Na liście zgłoszeń pojawiła się duża reprezentacja samochodów Rally1. Ekipa M-Sport wystawia w Pumie Rally1 Otta Tanaka i Martina Jarveoji (liderów po dwóch rundach), Pierre-Louisa Loubeta i Nicolasa Gilsoula oraz Jourdana Serderidisa i Frederica Miclotte’a.

Toyotę będą reprezentować Sebastien Ogier i Vincent Landais, Kalle Rovanpera i Jonne Halttunen oraz Elfyn Evans i Scott Martin. W czwartym GR Yarisie Rally1 wystartują Takamoto Katsuta i Aaron Johnston.

Hyundai zgłosił trzy i20 N Rally1: Thierry Neuville i Martijn Wydaeghe, Esapekka Lappi i Janne Ferm oraz Dani Sordo i Candido Carrera.

Łącznie wystartują 32 załogi. Organizatorzy przygotowali 23 odcinki specjalne w terminie od 16 do 19 marca br.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Zwycięski finał Damiana Litwinowicza – Portugalia ERX

Zapraszamy na pełną relację z finałowego wyścigu Mistrzostw Europy Rallycross na torze Montalegre w Portugalii. Damian Litwinowicz...

Cenne punkty za 4. miejsce Rajdzie Podlaskim

Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski zaprezentowali bardzo dobre tempo podczas 42. Rajdu Podlaskiego, zajmując 4. miejsce w...

Kajetanowicz i Szczepaniak stają na podium WRC2 w Rajdzie Sardynii

Świetny debiut w nowym samochodzie rajdowym zaliczyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy rywalizowali w ostatnich dniach...

Damian Litwinowicz wygrywa 2 rundę ERX w Portugalii

Damian Litwinowicz zapisuje na swoje konto kolejną rundę Mistrzostw Europy Rallycross. Polak tryumfuje na Portugalskim torze Montalegre....

42 Rajd Podlaski 2023 | ACTION by MotoRecords.pl

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski
42. Rajd Podlaski wygrała załoga Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. Zobaczcie jak rywalizacja podczas 3 rundy RSMP...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here