Kajetan Kajetanowicz oficjalnie potwierdził start w Rajdowych Mistrzostwach Świata w kategorii WRC2, w której pojedzie siedem wybranych rund. Ostatnie cztery sezony za każdym razem meldował się na podium tego cyklu, dwukrotnie zdobywając tytuł Wicemistrza Świata. Ustronianin ma wysoko postawioną poprzeczkę, kibice liczą na kolejny dobry sezon Polaka i gorąco wierzą, że uda mu się wywalczyć triumf w swojej kategorii.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że po raz kolejny spełniają się moje sportowe marzenia. Mogę stanąć do rywalizacji z najlepszymi kierowcami na świecie. Niewielki, prywatny zespół podejmuje walkę z najszybszymi konkurentami, często mającymi wsparcie fabryczne. To dzieje się naprawdę i jest możliwe dzięki wsparciu partnerów, którzy po raz kolejny udzielili mi kredytu zaufania. Dziękuję mojemu partnerowi tytularnemu PKN ORLEN za pełen profesjonalizm, zrozumienie naszych potrzeb i jasne reguły gry. Dziękuję partnerowi technicznemu Delphi Technologies oraz Pirelli, SJS, Polskiemu Związkowi Motorowemu i RallyShop.pl za kontynuowanie współpracy i tak ważną w naszych relacjach elastyczność. Mamy także na pokładzie nowych partnerów: ATC CARGO oraz marki PLATINUM ORLEN OIL i QUAZAR LOTOS OIL. Cieszę się, że mamy możliwość się rozwijać. Jestem przekonany, że wspólnie możemy walczyć o wysokie cele w tym sezonie. Już nie mogę się doczekać rywalizacji na odcinkach specjalnych. Zaczynamy niebawem – od Rajdu Meksyku. Trzymajcie za nas kciuki – powiedział Kajetan Kajetanowicz.

Meksykańska runda mistrzostw świata rozgrywana jest w wysokich pasmach łańcucha górskiego Sierra Madre. Miejscami kierowcy przemierzają piaszczyste drogi na wysokości nawet 2700 m n.p.m. w temperaturze sięgającej 30°C. Rzadkie powietrze obciąża organizm kierowców, a także serca ich samochodów. Kajetan Kajetanowicz pojedzie Rajd Meksyku sprawdzonym samochodem Škoda Fabia Rally2 evo.

Zobacz także: Drift na Stadionie Narodowym! Wielki finał Drift Masters 2023!

Zespół ORLEN Rally Team zaprezentował oklejenie samochodu na sezon 2023. Charakteryzuje je ponadczasowa, klasyczna elegancja. Bez wątpienia rajdówka trzykrotnego Mistrza Europy w swojej beżowej, minimalistycznej odsłonie będzie wyróżniać się na tle aut konkurentów.

„Tegoroczna walka w klasie WRC2 zapowiada się bardzo interesująco! Kajetan z Maćkiem będą używać obu generacji rajdowej Skody Fabii, więc już na początku sezonu przygotowałem projekt na oba samochody. Nowe barwy to ukłon w stronę style retro, a na bazowy kolor wybraliśmy jakże nieoczywisty beż. W połączeniu z czarną satyną z pewnością będzie prezentował się z klasą na odcinkach.” Podsumował SDL Studio

Zobacz także: Lakierujemy czy oklejamy „rajdówkę”? To proste – oklejamy

„Postawiliśmy na unikalny projekt, którego dodatkowym atutem jest przejrzystość i perfekcyjna ekspozycja logotypów sponsorów. To dzięki firmom i markom, które z dumą reprezentuję, mogę walczyć w mistrzostwach świata i stawiać czoła zespołom fabrycznym, a niejednokrotnie z nimi wygrywać. To dzięki partnerom możemy mierzyć wysoko i robimy to, jak zawsze w swoim stylu. Uważam, że nasz samochód jest w tym roku bardzo elegancki i wyrazisty. Oddaje charakter zespołu ORLEN Rally Team: nie boimy się nowych wyzwań, jesteśmy w pełni gotowi na ten sezon!” – Dodaje Kajetan Kajetanowicz