piątek, 21 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEKarowa bez sensacji, Kajto nie oddał korony

Karowa bez sensacji, Kajto nie oddał korony

Rajd Barbórka to finał sezonu, a finałem Barbórki jest ulica Karowa. W tym sezonie na najsłynniejszej polskiej rajdowej ulicy było bardzo przyczepnie. Trasa przesychała, a tor jazdy był coraz lepiej nagumowany.

Zgodnie z oczekiwaniami najlepsze czasy należały do tych co jechali na samym końcu. Trasa była na tyle przyczepna, że auta wyrywały kostkę pod wiaduktem i przy ostatniej beczce.

Pierwszym, który przełamał barierę dwóch minut był Łukasz Kabaciński. Dopiero Jarosław Szeja pokonał jego czas mimo zagotowanych hamulców. Wojciech Chuchała miał dobry początek, ale ledwo przełamał czas dwóch minut, później okazało się, że w jego aucie nie działał hamulec ręczny. Beczki wykonane przez załogę Ratajczyk / Szcześniak można uznać za wzorcowe, na grubość lakieru. Rewelacyjny przejazd w wykonaniu tej załogi zapewnił im miejsce na podium, bo tylko Miko bądź Kajto mogli pobić tak precyzyjną jazdę.

Tak też się stało. Najpierw Miko Marczyk objął prowadzenie, a później do akcji wkroczył Kajetan Kajetanowicz i odebrał rywalom nadzieje na zwycięstwo. Szara Skoda wyraźnie rwała się do jazdy i wymagała agresywniejszego prowadzenia. Obie załogi jechały bezbłędnie. Miko zaliczył lekkie zawahanie na ostatniej beczce, ale to nie miało większego wpływu na wynik. Kajetan Kajetanowicz ósmy raz zwyciężył w Kryterium Asów na ulicy Karowej.

fot. Rally And Race

Kibicie, którzy nie mieli możliwości pojawienia się na ulicy Karowej mogli oglądać relację na antenie TVN Turbo, a o fachowość komentarza zadbał Grzegorz Gac i Michał Kościuszko.

Zobacz pełne wyniki Kryterium Asów

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ogier zdobywa czwartkowe zbocza Monte Carlo

Gospodarze najlepiej rozpoczęli wieczorne zmagania na oesach 90. Rajdu Monte-Carlo. Sebastien Ogier w Toyocie triumfował na obu...

GR Yaris Rally1 i Puma Rally1 w Parku Serwisowym

Toyota GR Yaris Rally1 i Ford Puma Rally1 Hybrid 2022 w Parku Serwisowym przed Rajdem Monte Carlo.

Konrad Dąbrowski na juniorskim podium Rajdu Dakar 2022

14 stycznia zakończyła się 44. edycja Rajdu Dakar, który po raz trzeci odbywał się w Arabii Saudyjskiej....

VI SuperOES Tor Poznań

Filmowe podsumowanie z przejazdów na VI SuperOESie Torze Poznań z 15 stycznia 2022 roku.

1. Rajd Ziemi Sanockiej KJS

Jeżeli chcecie wziąć udział w fajnej imprezie o randzie KJS, to mamy dla Was idealną propozycję -...

NAJPOCZYTNIEJSZE