piątek, 1 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKolejny nowy zwycięzca w pucharze Mazdy

Kolejny nowy zwycięzca w pucharze Mazdy

Inauguracyjny weekend sezonu 2022 Unitel MX-5 Cup Poland przyniósł dwóch nowych zwycięzców. Po sobotnim triumfie Nikodema Wierzbickiego, w niedzielę najlepszy okazał się Konrad Czaczyk.

Z pole position wystartował Jakub Glasse, lecz już na starcie wyprzedził go ruszający z piątego pola Nikodem Wierzbicki. Zwycięzca sobotniego wyścigu szybko wyrobił sobie ponad sekundę przewagi, lecz nie mógł być pewny prowadzenia. Do przodu przedzierali się bowiem Palusko i Czaczyk, którzy na koniec drugiego okrążenia jechali już w pierwszej trójce.

Czaczyk następnie na czwartym kółku wyprzedził Palusko i rzucił się w pościg za liderem. Wyprzedził go w końcu na ósmym okrążeniu i nie oddał prowadzenia już do końca. Wierzbicki nie mógł skupić się na kontrataku, bo od razu za jego plecami znalazł się Palusko i czekał na błąd lidera klasyfikacji generalnej. Palusko dokonał w końcu zmiany na drugiej pozycji cztery okrążenia przed metą, wyprzedzając Wierzbickiego.

Cała trójka do samego końca jechała w niewielkich odległościach od siebie i minęła linię mety w przeciągu niecałej sekundy. Siedem sekund za nimi finiszował Jacek Cichopek, a Glasse spadł ostatecznie na piątą pozycję.

Po starcie z końca stawki, Karolina Pilarczyk przebiła się na siódmą pozycję, a na przedostatnim okrążeniu wymusiła błąd na Przemysławie Turku, który pojechał za szeroko w zakręcie uśmiech szatana. Jedyna kobieta nie dojechała jednak do końca okrążenia, kończąc rywalizację na poboczu.

Turek odzyskał więc szóstą lokatę, plasując się przed Krzysztofem Siadkowskim i Krzysztofem Boguczem. Do wyścigu nie przystąpił Marcin Siadkowski, po tym jak jedna z pucharowych Mazd MX-5 została rozbita w sobotnim wyścigu długodystansowym.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE