Król RWD z San Marino

200

W 2007 roku po raz pierwszy wystartował w słynnym  dziś na całym świecie Rallylegend w San Marino i już wtedy kibice go pokochali. Mowa o 44-letnim mieszkańcu Republiki San Marino.

Paolo Diana urodzony 29 sierpnia 1976 roku w Rimini, karierę sportową rozpoczął w 2000 roku, startując w Rajdzie Costa Romagnola i Rally del Titano. W latach 2007-2020 brał udział we wszystkich edycjach Rallylegend, gdzie z roku na rok on i jego Fiat 131 Racing zyskiwali coraz większą popularność wśród kibiców i mediów.

Dziś Diana dla swoich fanów jest postacią kultową, jego nazwisko jest synonimem uwielbienia. Paolo stał się rajdową legendą już za życia, a dla wielu jest to po prostu rajdowy Leo Messi, który ma  niesamowity talent. Serca kibiców skradł głównie dzięki swojej przepięknej, popisowej i agresywnej jeździe w kontrolowanych poślizgach – z gazem w podłodze.

Paolo jest człowiekiem otwartym, uśmiechniętym i bardzo miłym. Docenia i szanuje wszystkich kibiców, ale co ciekawe Polaków darzy niezwykłą sympatią.

Nie trzeba rozumieć języka włoskiego żeby doświadczyć emocji i energii zawartych w tym filmie…