piątek, 1 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościLamborghini stawia na simracing i szuka kierowcy do zespołu

Lamborghini stawia na simracing i szuka kierowcy do zespołu

Lamborghini poinformowało o powrocie wirtualnego cyklu „The Real Race”. Zespół z Sant’Agata Bolognese przygotował dla triumfatora turnieju nie lada nagrodę. Najlepszy kierowca zostanie oficjalnym zawodnikiem e-sportowego zespołu Lamborghini Squadra Corse na sezon 2022. Hasło „more than a game” nabiera więc dodatkowego znaczenia.

Simracing jest już nie tylko sposobem na realizację pasji i trening umiejętności, od kilku lat to arena profesjonalnej rywalizacji. Po sukcesie elektronicznych turniejów Counter Strike czy League of Legends i rozkwicie branży, wirtualne ściganie zaczęło pukać do e-sportowych salonów. Szlak przetarty niegdyś przez GT Academy (program twórców gry Gran Turismo, który pozwalał najlepszym zawodnikom spróbować swoich sił w prawdziwych wyścigach) zaowocował prawdziwym „bumem” na domowe ściganie. Oficjalne turnieje i ligi organizuje już F1 czy WRC, a ambasadorami tych wyścigów są m.in. Lando Norris czy Max Verstappen. Coraz śmielej do tego świata pukają również polscy zawodnicy.

fot. esports.lamborghini

Uczestnicy cyklu „The Real Race” ścigać się będą w symulatorze Asseto Corsa Competizione. Po ubiegłorocznym sukcesie zmieni się jednak format imprezy. Globalny turniej podzielono na 3 regiony: Azję, Amerykę i Europę/Afrykę. Zawodnicy przydzieleni do swojego regionu ścigać będą się w 10 wyścigach. Rozpoczynać je będą otwarte w tygodniu testy. 40 najlepszych zmierzy się w sobotnich kwalifikacjach, najlepsza 20 w niedzielnym wyścigu. Aby urozmaicić rozgrywkę część wyścigów rozgrywanych będzie w formie „endurance”, pozostałe jako klasyczne „sprinty”. Początek 5 czerwca na torze Monza. Rywalizacja zakończy się w listopadzie na torze Misano Adriatico. Oczywiście, wirtualni gladiatorzy zasiądą za kierownicą Lamborghini, będzie to najnowsza odmiana w specyfikacji GT3 – Huracan GT3 Evo. Malowania samochodu zostały przygotowane specjalnie na tę okazję przez Lamborghini’s Centro Stile – wewnętrzny dział marki.

Lamborghini w simracingu – nowy sposób na łowienie talentów

Na zakończenie sezonu Lamborghini zaprosi do swojej siedziby trzech najlepszych zawodników cyklu, po jednym z każdego regionu. Producent zaoferuje prawdziwy pobyt VIP, składający się z możliwości zamkniętego zwiedzenia fabryki i siedziby, poznania zespołu, treningu z kierowcami Lamborghini Squadra Corse i w końcu możliwości przetestowania samochodów na torze. Na sam koniec najlepszy z zawodników dostanie propozycje kontraktu i wirtualny fotel na sezon 2022. Można pozazdrościć!

O tym, że wirtualne ściganie nie jest trywialną zabawą wiadomo nie od dziś. Umiejętności potrzebne do okiełznania elektronicznej i realnej maszyny są bardzo podobne. Kto raz spróbował simracingu z krwi i kości wie też, że „kanapowa” rozgrywka przed konsolą ma się nijak do rywalizacji w symulatorze i potrafi zweryfikować kondycję. Fizyka i możliwości techniczne obecnych symulatorów pozwalają na odwzorowanie rzeczywistości na niespotykaną wcześniej skalę, przez co granica między symulacją a realizmem zaczyna się zacierać. Dla profesjonalnych kierowców simracing jest miejscem do treningu i poprawy techniki, m.in. dzięki identycznemu zastosowaniu telemetrii, odwzorowaniu siły kierownicy czy przeciążeń i laserowemu odwzorowaniu torów. Dla młodych adeptów to wstęp do świata motorsportu, bez obawy o gigantyczne koszty. Poniżej mała zapowiedź tego, jak wygląda elektroniczna rywalizacja za sterami Lamborghini Huracana GT3.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE