piątek, 1 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościLegendarny samochód DTM powróci jako auto drogowe

Legendarny samochód DTM powróci jako auto drogowe

Niemiecki warsztat HWA był odpowiedzialny za projektowanie, rozwój i budowę samochodów DTM marki Mercedes-AMG. Po upadku serii firma znalazła na siebie nowy pomysł i wyprodukuje jeden z klasycznych modeli na drogi publiczne.

HWA EVO to współczesne wyobrażenie Mercedesa-Benza 190E 2.5-16 Evo II, który zdobył dla marki pierwszy tytuł DTM w 1992 roku. Oryginalna produkcja modelu drogowego zbudowanego na potrzeby homologacji Grupy A była limitowana do 500 sztuk. Nowa wersja będzie jeszcze bardziej ekskluzywna, bo powstanie tylko 100 egzemplarzy.

Warsztat z Affalterbach nie ogranicza się jedynie do odtworzenia Evo II, ale zamierza stworzyć prawdziwie współczesną wersję, naszpikowaną nowoczesnymi technologiami. Jako bazę do projektu wybrano nadwozie typu W201. HWA nie ukończyło jeszcze fazy projektowania ani nie sfinalizowało specyfikacji technicznej. Firma chce jednak dostarczyć pierwsze samochody klientom przed końcem 2025 roku.

Zobacz też: Mercedes 190E Nikiego Laudy trafia pod młotek

Samochody powstaną dokładnie w tym samym miejscu, co ostatnie maszyny DTM Mercedesa-AMG. HWA zbuduje od podstaw nadwozia i silniki, wykorzystując projekt jako reklamę i zaprezentowanie się nie tylko jako specjalistów od motorsportu, ale firmę zdolną również do realizacji innych projektów.

Fot. ADAC Motorsport

Do współpracy przy samochodzie zaproszono amerykańską firmę Curated, doświadczonej w sprzedaży historycznych samochodów sportowych i restomodów.

„Evo II było ikoną designu wczesnych lat 90. i wyznaczał trendy stylistyczne. Chcieliśmy stworzyć współczesną interpretację tego projektu. Zapraszając Curated, chcieliśmy partnera, który zna rynek tego typu aut od podszewki i wierzy w HWA EVO. Myślę, że tworzymy najlepsze warunki do zapewnienia sukcesu tego projektu” – powiedział założyciel HWA Hans Werner Aufrecht.

Za HWA EVO przyjdzie nam słono zapłacić. Samochód został wyceniony na kwotę 714 tysięcy euro bez podatku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.

Tomasz Kubiak
Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

NOWOŚCI

Trwa badanie kontrolne przed 61. Rajdem Barbórka

Trwa badanie kontrolne przed 61. Rajdem Barbórka. Jesteśmy na miejscu! Badanie Kontrolne do 61. Rajdu Barbórka zlokalizowane jest...

Łukasz Borowski: „Mam nadzieję, że zobaczymy się na Karowej!”

Borowski
Łukasz Borowski to stały bywalec superoesów i amatorskich imprez torowych, na których święcił już niejeden triumf. Przed...

Czy to koniec The Grand Tour? Nakręcono już ostatni odcinek?

Grand Tour
Wygląda na to, że słowa Clarksona wypowiedziane w 2019 roku okazały się prorocze... Według najnowszych doniesień, Amazon...

61. Rajd Barbórka – utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice

Dosłownie godziny dzielą nas od startu 61. edycji Rajdu Barbórka. Włodarze Warszawy poinformowali o wszystkich utrudnieniach w...

61 Rajd Barbórka – harmonogram i relacje LIVE

Już w sobotę 2 grudnia wielki finał sezonu za sprawą 61 Rajdu Barbórka. W tegorocznej edycji zmierzy...

NAJPOCZYTNIEJSZE