Litwin najszybszy w kwalifikacjach MPE

Jakub Litwin był najszybszy spośród kierowców Mistrzostw Polski Endurance, którzy w piątek kwalifikowali się do godzinnego wyścigu długodystansowego na Slovakia Ringu.

Kierowca Radicala SR10 jadący wspólnie z Jackiem Zielonką wykręcił czas 2:02,001, który uplasował go na ósmej pozycji w klasyfikacji generalnej wyścigu dzielonego z Mistrzostwami Strefy Europy Centralnej FIA CEZ.

Pomimo wycieczki na pobocze, na drugim miejscu uplasowali się liderzy klasyfikacji indywidualnej Adam Zentner i Maciej Marcinkiewicz w mniejszym Radicalu SR3 SRX, zdobywając pole position w swojej klasie D5 2000.

W klasie D4 +3500 pole position wywalczył Mariusz Nierychlewski w Porsche 911 GT3 Cup. Za nim uplasował się Artur Rowiński w Audi RS3 LMS, który był najszybszy w D4 3500, pokonując Amuno Pelette i Artura Paziewskiego w Hondzie Civic TCR oraz Filipa Zagórskiego w Hondzie Civic Type-R.

Przemysław Silski i Piotr Imbierowicz wystartują z pole position w 318is Cup PL, Marcelina Czepiel była najszybsza w D4 2000, a w D4 1400 pierwsze miejsce zajęli Antoni Derebecki i Piotr Strozik, pomimo wywołania czerwonej flagi.

Sobotni wyścig na dystansie godziny i jednego okrążenia zaplanowano na 17:35.