Łukasz Godula wraca na oesy i to w RallyN!

Foto: Jakub Rozmus

Wicemistrz Śląska sprzed dwóch lat opowiedział nam o planach na nadchodzący sezon 2021, w którym pojawi się w zupełnie nowym samochodzie oraz klasie.

Najważniejszą informacją jest fakt, że Łukasza Godule zobaczymy za kierownicą Peugeota 208. Auto zostanie przygotowane w specyfikacji najnowszej kategorii RallyN. Klasa ta w tym sezonie będzie odbywała się na trasach RSMŚl oraz RSMP w Pucharze Debiutanta. Francuska konstrukcja zakupiona przez Mistrza Pucharu Peugeota & Citroena 2018 zostanie zmodyfikowana na potrzeby klasy RN 2, w której wykazie znajduje się taki samochód.

,,Stawiam na RSMŚL w klasie RallyN2. Stawiam na lepsze prowadzenie z nieco większą wagą, tj. na Peugeota 208 1.2. Wydaje mi się, że organizatorzy już będą potrafili zorganizować pełen cykl przy obecnych obostrzeniach sanitarnych” – komentuje Godula

Jeden z czołowych kierowców śląskiego czempionatu, który po nieobecności na trasach w sezonie 2020 wraca na odcinki specjalne opowiedział nam o planach związanych z programem startów.

,,Chciałbym pojechać coś jeszcze niż tylko RSMŚl. Nie wiem czy Rally N2 będzie miało szanse po za RSMŚl”

Łukasz odniósł się także do klasy RallyN, która dzięki swojemu prostemu regulaminowi może przywrócić rywalizację jak za dawnej grupy N.

,,Rally N to dobry pomysł. Wprowadzi nowsze bezpieczniejsze samochody. Będą również bardziej atrakcyjne dla sponsorów, zawodników i kibiców. Przy mocno ograniczonej modyfikacji, szczególnie w Rally N2, koszt budowy będzie przystępny, a sam proces budowy łatwiejszy i szybszy”