Maciej Gładysz Reprezentantem Polski na 3. Igrzyskach Sportów Motorowych FIA Motorsport Games

Jerez (ESP), FEB 07-11, 2024 - F4 Winter Series at Circuito Angel Nieto, Jerez. Maciej GLADYSZ #07 MP Motorsport. © 2024 Niels Broekema/ Dutch Photo Agency.

Polski Związek Motorowy powołał 15-letniego tarnowianina do Reprezentacji Polski w trzeciej edycji Igrzysk Sportów Motorowych FIA Motorsport Games, które odbędą się w październiku w hiszpańskiej Walencji. Maciej Gładysz będzie tam rywalizował w wyścigach Formuły 4.

Po pełnej sukcesów dekadzie w międzynarodowym kartingu, tarnowianin w widowiskowym stylu przesiadł się w tym roku do bolidu F4 w barwach utytułowanej ekipy MP Motorsport.

Zimą 15-latek wywalczył tytuł drugiego wicemistrza cyklu Formula Winter Series, w bardzo licznej stawce wygrywając również w klasyfikacji debiutantów. W maju młody Polak rozpocznie z kolei rywalizację w międzynarodowych mistrzostwach Hiszpanii Formuły 4.

Na początku kwietnia Polski Związek Motorowy wyróżnił tarnowianina powołaniem do Reprezentacji Polski, która weźmie udział w trzeciej edycji FIA Motorsport Games, czyli motoryzacyjnego odpowiednika Igrzysk Olimpijskich.

Kapitanem liczącej 14 nazwisk, polskiej kadry, będzie startujący w drifcie Jakub Przygoński, z kolei Gładysz będzie jedynym Polakiem rywalizującym w wyścigach Formuły 4.

Zawody odbędą się w ostatni weekend października na torze imienia Ricardo Tormo w Walencji, na którym w marcu Gładysz stał na podium cyklu Formula Winter Series.

„Jestem bardzo dumny i wdzięczny za powołanie do Reprezentacji Polski na tak wyjątkowe zawody – mówi Maciej Gładysz. – Podczas każdego mojego startu reprezentuję nie tylko swój zespół i moich sponsorów, ale też przede wszystkim Polskę, dlatego start w Igrzyskach Sportów Motorowych to dla mnie wielki zaszczyt. Nie mogę doczekać się rywalizacji w Walencji razem z całą Reprezentacją i startu z Orłem na piersi. Zrobię wszystko, aby jak najlepiej zaprezentować biało-czerwone barwy i dać polskim kibicom jak najwięcej radości, ale zanim do tego dojdzie czeka mnie długi i intensywny sezon w mistrzostwach Hiszpanii, którego także nie mogę się doczekać”.