Po ukończeniu z sukcesem tegorocznego Rajdu Dakar zespół pod wodzą Magdaleny Zając wraca do rywalizacji w zawodach w randze W2RC. Zespół rajdowy Proxcars TME Rally Team rozpoczyna udział w BP Ultimate Rally-Raid 2024, który potrwa do 7 kwietnia.

Nie wiemy do końca czego spodziewać się podczas tego rajdu. W tym rejonie Portugalii jeszcze nie jeździliśmy. To zupełnie inna specyfika niż udział w Rajdzie Dakar. Dużo mniej kilometrów, dużo mniej dojazdówek i stosunkowo krótkie etapy. Nie do końca było też pewne, że weźmiemy w nim udział. Na treningu w Maroku nasza skrzynia biegów się „poddała” i musieliśmy na szybko ją reanimować. Dlatego tydzień temu do końca nie było jasne, czy pojedziemy w Portugalii. Na szczęście wszystkie problemy są już za nami. – mówi Magdalena Zając, kierowca Proxcars TME Rally Team.

Zespół wraca do rywalizacji po osiągnięciu historycznego sukcesu, jakim było przejechanie Rajdu Dakar.Wiadomo, że udało nam się osiągnąć sukces, jakim niewątpliwie było ukończenie za drugim razem Rajdu Dakar. Otrzymaliśmy statuetkę i można powiedzieć, że „lepiej już nie będzie”. Wydaje się paradoksalnie, że nieukończenie Dakaru byłoby bardziej motywujące, bo musielibyśmy podjąć decyzję, że znów spróbujemy go przejechać.powiedziała kierowca Proxcars TME Rally Team. – Teoretycznie powinnam teraz zmienić samochód np. na T1+. Taka zmiana niesie za sobą jednak gigantyczne koszty. Teraz obracamy się w bardzo wysokim budżecie a przy zmianie byłby jeszcze większy. – dodała Magdalena Zając.

Po udziale w BP Ultimate Rally-Raid 2024 zespół ma w planach start w Morocco Desert Challenge, który rozpocznie się 11 kwietnia. – Jeśli nie będziemy mieli strat w sprzęcie to z Portugalii udajemy się do Maroka. To bardzo prestiżowy i dobrze obsadzony rajd. – powiedziała kierowca Proxcars TME Rally Team.

Zespół Proxcars TME Rally Team w tym roku weźmie udział w zawodach – w randze Mistrzostw Świata W2RC: BP Ultimate Rally-Raid Transiberico, Desafio Ruta 40 oraz Rallye du Maroc, a także w wybranych zawodach w ramach Pucharu Świata w Rajdach Terenowych Baja oraz Pucharu Europy w Rajdach Baja