Marcin Lempert na pole position w 318is Cup PL

Zwycięzca inauguracyjnego wyścigu sezonu 318is Cup PL Marcin Lempert musi odrabiać straty po nieukończeniu drugiego wyścigu majowej rundy. Jest na najlepszej drodze, po tym jak wywalczył pole position do pierwszego czerwcowego startu.

Pierwsza trójka kierowców zmieściła się w odstępie zaledwie jednej dziesiątej sekundy. Marcin Lempert był najszybszy z czasem 1:50,146, pokonując Piotra Imbierowicza o 0,058 sekundy.

Na trzecim polu startowym ustawi się lider klasyfikacji generalnej Artur Lempert, który stracił do swojego brata 0,083 sekundy. Najszybsza w majowych kwalifikacjach Anna Bigos tym razem zajęła czwarte miejsce, ze stratą 0,140 sekundy do zdobywcy pole position. Rafał Kazana był piąty, a zwycięzca ostatniego wyścigu i wicelider tabeli Michał Całek wystartuje z szóstej pozycji, zamykając grupę kierowców mieszczących się w sekundzie straty do rezultatu pole position.

Marcin Wydra był siódmy, przed Andrzejem Skrzekiem, a czołową dziesiątkę uzupełnili Bartosz Zachciał i Przemysław Silski. Kolejne pozycje zajęli Szymon Nowak, Marcin Łysiak, Artur Marciniak, Arkadiusz Sokołowski i Dawid Nabożny.

Pierwszy wyścig weekendu 318is Cup PL odbędzie się w piątek o 15:15.