środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMarczyk i Gospodarczyk wystartują w 7. Memoriale Kuliga i Bublewicza

Marczyk i Gospodarczyk wystartują w 7. Memoriale Kuliga i Bublewicza

Marczyk i Gospodarczyk zapowiadali, że mimo pełnego skupienia na startach w Mistrzostwach Świata WRC, postarają się zawitać na rodzime oesy… Jak widać, słowa dotrzymali. Załoga Orlen Teamu, poza grudniową Barbórką, pojawi się w Wieliczce. Miko i Szymon wystartują w 7. Rajdzie Memoriale Kuliga i Bublewicza.

Dwukrotni czempioni RSMP rozpoczęli sezon szybko, i dość intensywnie. Praktycznie tuż po ogłoszeniu planów na kampanię 2023 wybrali się do Portugalii, aby na szutrach Rajdu Fafe zmierzyć się ze śmietanką Mistrzostw Starego Kontynentu. W swym debiucie za kierownicą Fabii najnowszej generacji Marczyk i Gospodarczyk zajęli wysokie, czwarte miejsce. Przed powrotem na odcinki WRC, reprezentanci Orlen Teamu pojawią się w Wieliczce, aby uczcić pamięć Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Polacy wrócą tym razem do Fabii Rally2 evo.

fot. Miko Marczyk Motorsport – oficjalny profil Facebook

Przed własną publicznością

Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 24-26 marca. Marczyk nie kryje radości z faktu, iż ponownie będzie mógł zaprezentować się w ojczyźnie, obcując ze swoimi sympatykami:

Cieszę się mogąc ogłosić, że pod koniec tego miesiąca wystartujemy w 7. Platinum Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Pojawiliśmy się tam w ubiegłym roku, i po wszystkim, czego tam doświadczyliśmy, stwierdziliśmy razem z Szymonem i całym zespołem, że i w tym roku nie może nas zabraknąć na trasach tej imprezy. To jest rajd wyjątkowy. Z jednej strony rywalizujemy, oczywiście, natomiast z drugiej w ten sposób chcemy uczcić pamięć tych dwóch wielkich legend. Robiłem wszystko, aby znów pojawić się na starcie tej imprezy i znów spotkać się w Wieliczce i okolicach z naszymi kibicami. Postaramy się cieszyć oczy kibiców naszą jazdą i jechać tak szybko, jak tylko potrafimy”.

Wtóruje mu Szymon Gospodarczyk, który w sportowy sposób powraca w rodzinne strony:

Bardzo się cieszę, że znów wystartujemy w tej imprezie, mam bardzo miłe wspomnienia z Platinum Rajdem Memoriałem Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. W sezonie 2022 wygraliśmy tę imprezę z dosyć dużą przewagą. Poza tym, są to moje rodzinne tereny i zawsze zupełnie inaczej startuje się w takim miejscu. Startując w Memoriale chcemy uczcić pamięć naszych dwóch wielkich mistrzów. Poza tym, zawsze bardzo lubię tam przyjeżdżać, bo atmosfera jest wyjątkowa. To moment, w którym możemy spotkać się z naszymi kibicami na naszym terenie. A przecież takich sytuacji w ciągu całego roku nie ma zbyt wiele. Tym bardziej jest to wyjątkowy start”.

Upamiętnić rajdowe legendy

Organizatorzy 7. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza przygotowali dla zawodników aż dziesięć odcinków specjalnych. W sobotę rozegrane zostaną cztery próby sportowe, w tym widowiskowy, miejski sprawdzian „Wieliczka Rynek”. W niedzielę stawka imprezy zmierzy się z odcinkami „Brzegi” i „Węgrzce Wielkie Strefa” – każdy pokonywany aż trzykrotnie. Sumarycznie na uczestników czeka blisko 35 kilometrów walki na asfalcie.

Zobacz też: Marczyk i Gospodarczyk zdradzają plany na sezon 2023

W ubiegłym roku Miko i Szymon nie dali szans swoim rywalom. Duet Orlen Teamu wygrał praktycznie wszystkie odcinki, odjeżdżając oponentom na ponad dwie minuty. Na drugim miejscu zameldowali się Andrzej Szepieniec i Jarosław Zawadzki w Mitsubishi Lancerze Evo IX. Podium uzupełniła załoga Tochowicz/Białowąs w Hyundaiu i20 R5. Największe problemy sprawiła kapryśna pogoda – Wieliczkę nawiedziła wtedy prawdziwa śnieżyca, która w kilka minut zmieniła nawierzchnię w istne lodowisko. Czego spodziewać się w tym roku? Cóż… Może dla świętego spokoju warto spakować przynajmniej jeden komplet opon zimowych?

Więcej informacji o 7. edycji imprezy znajdziecie na stronie Automobilklubu Krakowskiego.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Frydrych odzyskuje pozycję Mistrza Polski 2022, ale tytuły rozdano 3 miesiące temu

Dzisiaj Trybunał Polskiego Związku Motorowego uchylił dyskwalifikację techniczną Jarosława Frydrycha z 6 rundy MPRC 2022. Ta decyzja...

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here