Mateusz Adamski – filmowe podsumowanie sezonu 2023

21

Tak jak przed rokiem, Mateusz Adamski pochwalił się krótkim, filmowym podsumowaniem ubiegłorocznej, rajdowej kampanii.

Pilot z Dolnego Śląska wziął udział w sześciu, oficjalnych imprezach. Pierwszą część sezonu 2023 spędził na prawym fotelu Patryka Grodzkiego w BMW E87. Niestety, panowie zaliczyli pechową serię trzech „porażek” – z 7.Tech-Mol Rally wyeliminowała ich usterka zawieszenia, Rajd Świdnicki zakończył się awarią przepustnicy na ostatnich kilometrach, a na majowym TEC2000 Rally w ich potężnym BMW wybuchła jednostka napędowa. Przełamaniem był 5. Turbojulita Rally – Adamski i Grodzki przecięli linię mety na 2. miejscu w kategorii PRO1.

Zobacz też: PZM: „Uspokajamy, mamy rozwiązanie na „nowe” SKJS”

Później 25-latek przesiadł się „na prawy” powracającego po długiej przerwie Tomka Zbroji. Załoga Renault Clio wystartowała w 8. BSK Tech Rajdzie Wikinga (55. lokata w klasyfikacji generalnej, 12. w klasie 6). Zwieńczeniem rajdowego sezonu 2023 był 61. Rajd Barbórka. Adamski wszedł w buty „umysłowego” Marcina Malinowskiego w Fordzie Fiesta ST. Duet uplasował się 7. pozycji w grupie R2, tracąc przeszło minutę do zwycięzców tej imprezy.

Więcej informacji o występach Mateusza znajdziecie w jego mediach społecznościowych.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.