Matulka i Dymurski wygrywają swój pierwszy oes w WRC

Matulka
fot. Jakub Matulka - oficjalny profil Facebook

Zrobili to! Jakub Matulka i Daniel Dymurski wygrali swój pierwszy oes na arenie Mistrzostw Świata. Duet wspierany przez Totalizator Sportowy uzyskał najlepszy czas na trzeciej próbie 71. Rajdu Szwecji, zdobywając pierwszy, tak cenny punkt!

Po wczorajszej, drobnej wpadce („przestrzelony” pierwszy zakręt na OS1 „Umea Sprint”) urzędujący mistrzowie Polski w klasie 3. wrócili na odpowiednie tory. Siódmy rezultat na mecie lotnej OS2 „#42 Brattby” pozwolił im awansować aż o pięć pozycji, wbijając się do czołowej dziesiątki Junior WRC i kategorii WRC3. Załoga Lotto Matulka Rally Team traciła wtedy przeszło dwadzieścia trzy sekundy do liderów JWRC – Gilla Taylora i Daniela Brkica.

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

O tym, iż Jakub i Daniel nie przyjechali do Szwecji dla ładnych widoków przekonaliśmy się już chwilę później. Pomimo niewielkiego doświadczenia na śniegu oraz debiutanckiej presji, kanarkowy Ford Fiesta Rally3 w barwach Lotto… pofrunął po zwycięstwo na OS3 „Norrby”! Matulka i Dymurski pokonali załogę Schwarz/Ettel o blisko sześć sekund, zaś Borodin wraz z prowadzącym go Romanem Cheprasovem okazali się wolniejsi o kolejne półtorej sekundy. Warto nadmienić, iż poza pierwszą, oesową wiktorią, nasi rodacy zdobyli także premierowy, bardzo cenny punkt do „generalki”. W JWRC otrzymuje się bowiem dodatkowe „oczko” za każde zwycięstwo na odcinku specjalnym. Oby był to ledwie przedsmak wielkich triumfów!

Klasyfikację generalną 71. Rajdu Szwecji znajdziecie oczywiście na oficjalnej stronie WRC.

Trzymamy kciuki za biało-czerwonych

Spoglądając w stronę tabeli, po czterech odcinkach specjalnych Kuba i Daniel znajdują się na piątym miejscu w JWRC. Ekipa Totalizatora Sportowego traci około dwadzieścia sekund do wspomnianych wcześniej Fabio Schwarza oraz Bernharda Ettela. Pozostałe załogi znad Wisły okupują drugą dziesiątkę WRC2. Sołowow/Baran piastują szesnastą lokatę. Kołtun i Pleskot są o „oczko” niżej, tracąc trzydzieści pięć sekund. Załogi zjechały teraz na serwis. Do rywalizacji w 71. Rajdzie Szwecji wrócimy punktualnie o 14:36 (OS5 „#42 Brattby 2”).

Korzystając z okazji zachęcamy Was do sprawdzenia oferty Motowizji. Jak przed rokiem, rywalizacja na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Starego Kontynentu trafia na antenę rodzimej stacji telewizyjnej. Motowizja pokaże wszystkie oesy WRC i ERC 2024 na żywo, z komentarzem ekspertów i zaproszonych do studia gości. Poza relacjami live, na kanale znajdziecie także szczegółowe zapowiedzi rajdów, podsumowania każdego etapu, czy wywiady z zawodnikami. Szczegóły oferty znajdziecie na stronie motowizja.pl.

Komplet informacji o WRC 71. Rajdzie Szwecji znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy. Po więcej wieści z odcinków Rajdowych Mistrzostw Świata zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!