środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościModel Porsche w uniwersum... Star Wars!

Model Porsche w uniwersum… Star Wars!

Porsche od lat przyzwyczaja nas do… kosmicznego poziomu swojej technologii. Na dowód tego, konstrukcja z Zuffenhausen zadebiutuje w… odległej galaktyce! Tri-Wing S-91x Pegasus Starfighter – owoc współpracy Porsche oraz Lucas Films wystąpi na dużym ekranie, w produkcji „Obi-Wan Kenobi” – serialu od Disneya.

Wbrew pozorom, do mariażu Porsche i Lucas Films doszło już kilka lat temu. Oficjalnie o planach współpracy poinformowano w 2019 roku. Wtedy to na stronie marki pojawiła się zapowiedź „galaktycznego” projektu oraz dziewicze rendery maszyny Tri-Wing S-91x Pegasus Starfighter. Makietę pojazdu zaprezentowano podczas premiery filmu „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”. Kooperacja zbiegła się z debiutem elektrycznego modelu Porsche – Taycana. Według przedstawicieli koncernu, S-91x czerpie garściami z kultowej, historycznej bryły 911, dodając tylko futurystyczny sznyt Taycana. Mają o tym świadczyć charakterystyczne zwężenia z tyłu karoserii, poczwórne lampy z przodu i frontowe wloty.

Teraz, po przeszło trzech latach, maszyna nabrała „filmowego kształtu”, pojawiając się w nowym serialu Disneya. I choć Porsche z odległej galaktyki długo leżało w szafie, to dziś wciąż wygląda futurystycznie, wręcz idealnie do scenerii najnowszych filmów z uniwersum Star Wars. Tri-Wing S-91x Pegasus Starfighter z prędkością światła debiutuje na wielkim ekranie. Żeby sprawdzić go w akcji, wystarczy wydać około… 30 złotych na subskrypcję Disney+. To chyba najtańszy sposób, aby móc obcować z jasną stroną mocy od Porsche.

fot. newsroom.porsche.com

Taycan, I’m your father!

Jak prowadzą się „ziemskie” pojazdy niemieckiego koncernu? Zachęcamy do sprawdzenia naszego obszernego testu Porsche 911 Turbo S, flagowej maszyny w portfolio producenta. Zielone monstrum z Zuffenhausen porównaliśmy do… pary spodni. I wciąż uważamy, że ta metafora pasuje jak ulał do tej kultowej konstrukcji. Jeśli czujecie, że gdzieś w środku Was siedzi Jedi, lub po prostu chcecie zapoznać się z nowymi przygodami Obi-Wana Kenobiego, serial dostępny jest już na nowej platformie VOD Disneya. Cóż, niech moc będzie z Wami!

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE