Monte-Carlo: Ogier rzuca ręcznik, powrót Rossela

5
Monte-Carlo
fot. Hyundai Motorsport - oficjalny profil Facebook

Wygląda na to, iż tylko kataklizm odbierze Neuville’owi jego drugie zwycięstwo na Monte. Belg pilotowany przez Martijna Wydaeghe przypuścił poranny atak, i powiększył swoją przewagę nad Ogierem. Francuz powoli godzi się z faktem, że na pobicie wielkiego rekordu będzie musiał zaczekać przynajmniej rok. Na trasie 92. edycji Monte-Carlo doszło dziś też do prawdziwego „zmartwychwstania”. Do walki o triumf w klasie WRC2 dołączył się zeszłoroczny triumfator, Yohan Rossel!

Niedzielny etap, składający się wyłącznie z trzech prób sportowych, otworzył rozgrywany jeszcze po ciemku, trzeci przejazd „La Breole – Selonnet”. Odcinek padł łupem aktualnych liderów – Neuville i Wydaeghe wygrali o blisko pięć sekund. Podopieczni Cyrila Abiteboula „odjechali” też na OS16, wygrywając z Ogierem i Landaisem o kolejne pięć sekund. Przed finałowym power stagem Thierry i Martijn mają już… czternaście sekund zapasu. Wygląda więc na to, iż jest już po zawodach. Podobną opinię ma sam Ogier – Francuz na mecie stop „Digne-les-Bains – Chaudon-Norante” powiedział, iż szanse na dziesiątą wiktorię przepadły. Seb nie zamierza ryzykować, dowożąc do mety tak cenne punkty dla stajni Gazoo Racing. Wirtualne podium uzupełniają Evans i Scott. Brytyjczycy tracą ponad czterdzieści sekund.

Zobacz też: PZM: „Uspokajamy, mamy rozwiązanie na „nowe” SKJS”

Emocji nie zabraknie na pewno w kategorii WRC2. O poranku najszybsi byli Pepe Lopez i Yohan Rossel – Francuz i Hiszpan „wykręcili” dokładnie taki sam rezultat. Później pałeczkę pierwszeństwa dzierżył już tylko mistrz WRC3 2021. Yohan pokonał Lopeza oraz Gryazina, który osunął się na trzecie miejsce w tabeli. Szykuje się epicka batalia – nikt nie zamierza bowiem odpuszczać, finałowy power stage będzie więc… prawdziwą jazdą bez trzymanki!

Klasyfikację generalną Rajdu Monte-Carlo znajdziecie oczywiście na oficjalnej stronie WRC.

Czas na… Col de Turini!

Siadamy głęboko w fotelach, przed nami już tylko jeden, finałowy odcinek specjalny! 92. edycję Rajdu Monte-Carlo zwieńczy dodatkowo punktowany power stage, prowadzący z miejscowości La Bollene-Vesubie na legendarną przełęcz… Col de Turini! Pierwsza załoga wystartuje o 12:15. Zwycięzców premierowej rundy WRC poznamy około godziny 13:00.

Korzystając z okazji zachęcamy Was do sprawdzenia oferty Motowizji. Jak przed rokiem, rywalizacja na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Starego Kontynentu trafia na antenę rodzimej stacji telewizyjnej. Motowizja pokaże wszystkie oesy WRC i ERC 2024 na żywo, z komentarzem ekspertów i zaproszonych do studia gości. Poza relacjami live, na kanale znajdziecie także szczegółowe zapowiedzi rajdów, podsumowania każdego etapu, czy wywiady z zawodnikami. Szczegóły oferty znajdziecie na stronie motowizja.pl.

Komplet informacji o 92. Rajdzie Monte-Carlo znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy. Po więcej wieści z odcinków Rajdowych Mistrzostw Świata zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!