środa, 7 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościNajlepszy wyścig sezonu Adama Rzepeckiego

Najlepszy wyścig sezonu Adama Rzepeckiego

Adam Rzepecki startujący w barwach zespołu Basenhurt A&T Racing Team, w miniony weekend 23-24 sierpnia, na słowackim torze wyścigowym zaliczył najlepszy występ w tym sezonie w pucharze Volkswagen Castrol Cup. Dzięki wsparciu sponsorów: BASENHURT – Polska, Carrobio – Włochy, Flexinox – Hiszpania, PSH – Hiszpania, Adam wywalczył 9 i 8 pozycję podczas dwóch wyścigów rozgrywanych na 5922 torze.

– Weekend na Slovakiaringu to na razie mój najlepszy występ w tym sezonie! – mówi Adam.  Od początku zapowiadało się na udany weekend. Jak zawsze wraz ze Zbyszkiem Szwagierczakiem mieliśmy plan na każdy wyjazd, który realizowałem na torze.

Kluczowe podczas rundy nr 5 pucharu VWCC, rozgrywanej na torze Slovakiaring w towarzystwie międzynarodowej serii Blancpain  Sprint Series, okazały się kwalifikacje, które młody Poznaniak zaliczy do udanych. 10 i 11 miejsce na linii startowej dawały szansę na dobry start i osiągnięcie wysokiego miejsca w stawce 22 Pucharowych VW Golfów.

– Na pierwszym treningu udało się wykręcić 5 czas – komentuje Rzepecki. W drugim treningu nie miałem już tyle szczęścia, co w poprzednim. Po przejechaniu dwóch kółek na jednym z zakrętów rozciąłem przednią lewą oponę. Na szczęście powietrze z opony uchodziło powoli, dzięki czemu w miarę sprawnie dojechałem do depo, bez blokowania innych zawodników. Po zmianie koła przez mechaników stwierdziłem, że wolę oszczędzić opony, a szczególnie nową oponę, którą założyli mi mechanicy i nie jechać dalej. Kwalifikacje odbyły się na mokrej nawierzchni. Nie miałem problemów z jazdą i udało się zakwalifikować na 10 i 11 miejscu.

Po kwalifikacjach w ulewnym deszczu Adam pojawił się na starcie do pierwszego wyścigu na P10. Już po pierwszym zakręcie udało się wskoczyć na 6 pozycję i utrzymywać ją przez kilka okrążeń.

– Chciałem utrzymać tą pozycję jak najdłużej, niestety na 4 okrążeniu przejechałem mój punkt hamowania, przez co straciłem dwie pozycje – mówi Adam. Przez następne okrążenia starałem się odzyskać pozycję, lecz auto nie prowadziło się najlepiej i nie mogłem utrzymać się za przeciwnikami. Ostatecznie skończyłem na 9 pozycji.

Po raz pierwszy w tym sezonie zawodnicy stawki VWCC mieli okazję zaliczyć lotny start do wyścigu. Nie jest to dobre rozwiązanie,ponieważ uniemożliwia zyskanie kilku pozycji na starcie.

– Drugi wyścig zapowiadał się na mokro, ale ostatecznie pojechaliśmy na slickach, ale ze startu lotnego – opowiada Adam Rzepecki. W tym wyścigu jechało mi się o wiele lepiej niż w pierwszym. Dzięki temu stoczyłem świetną walkę z Alesem Jiraskiem i Krystianem Korzeniowskim. W tej walce wyszedłem zwycięsko zajmując ostatecznie 8 pozycję w wyścigu.

Kolejna runda Volkswagen Castrol Cup rozegrana zostanie w dniach 12-14 września na czeskim torze wyścigowym Autodrom Brno, na którą zapraszamy wszystkich kibiców z Polski.

inf. pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Best of rally 2022

Czas ogórkowy po zakończonych kluczowych rundach ma to do siebie, że można coś powspominać, aby odświeżyć swoją...

Nicolas Gilsoul wraca do WRC. Dołączy do ekipy M-Sport?

Nicolas Gilsoul
Nicolas Gilsoul zajmie miejsce Vincenta Landaisa, który przez ostatnie lata pilotował Loubeta. Niedawno przyjął ofertę Sebastiena Ogiera...

Robert Kubica nie dołączył do Lamborghini. Zamiast niego wybrali Grosjeana

Robert Kubica nie pojedzie w Lamborghini. Zamiast niego Romain Grosjean
Robert Kubica nie będzie kierowcą ekipy Lamborghini w wyścigach długodystansowych od 2024 roku. Zamiast polskiego kierowcy Włosi...

HOONIGAN Gymkhana 2022: Travis Pastrana w Subaru Wagon o mocy 862HP [wideo]

HOONIGAN Gymkhana 2022: Travis Pastrana w Subaru Wagon
HOONIGAN Gymkhana 2022 tym razem z prawdziwym, wściekłym samochodem spalinowym! Po elektrycznym Audi, przyszła pora na Subaru...

Kryterium Asów 2022 – Hołek show na ulicy Karowej [wideo]

Czym byłoby Kryterium Asów bez Krzysztofa Hołowczyca i Macieja Wisławskiego? Legendarny duet wykonał nie lada show na...

NAJPOCZYTNIEJSZE