sobota, 30 września, 2023
Strona głównaAktualnościNajlepszy wyścig sezonu Adama Rzepeckiego

Najlepszy wyścig sezonu Adama Rzepeckiego

Adam Rzepecki startujący w barwach zespołu Basenhurt A&T Racing Team, w miniony weekend 23-24 sierpnia, na słowackim torze wyścigowym zaliczył najlepszy występ w tym sezonie w pucharze Volkswagen Castrol Cup. Dzięki wsparciu sponsorów: BASENHURT – Polska, Carrobio – Włochy, Flexinox – Hiszpania, PSH – Hiszpania, Adam wywalczył 9 i 8 pozycję podczas dwóch wyścigów rozgrywanych na 5922 torze.

– Weekend na Slovakiaringu to na razie mój najlepszy występ w tym sezonie! – mówi Adam.  Od początku zapowiadało się na udany weekend. Jak zawsze wraz ze Zbyszkiem Szwagierczakiem mieliśmy plan na każdy wyjazd, który realizowałem na torze.

Kluczowe podczas rundy nr 5 pucharu VWCC, rozgrywanej na torze Slovakiaring w towarzystwie międzynarodowej serii Blancpain  Sprint Series, okazały się kwalifikacje, które młody Poznaniak zaliczy do udanych. 10 i 11 miejsce na linii startowej dawały szansę na dobry start i osiągnięcie wysokiego miejsca w stawce 22 Pucharowych VW Golfów.

– Na pierwszym treningu udało się wykręcić 5 czas – komentuje Rzepecki. W drugim treningu nie miałem już tyle szczęścia, co w poprzednim. Po przejechaniu dwóch kółek na jednym z zakrętów rozciąłem przednią lewą oponę. Na szczęście powietrze z opony uchodziło powoli, dzięki czemu w miarę sprawnie dojechałem do depo, bez blokowania innych zawodników. Po zmianie koła przez mechaników stwierdziłem, że wolę oszczędzić opony, a szczególnie nową oponę, którą założyli mi mechanicy i nie jechać dalej. Kwalifikacje odbyły się na mokrej nawierzchni. Nie miałem problemów z jazdą i udało się zakwalifikować na 10 i 11 miejscu.

Po kwalifikacjach w ulewnym deszczu Adam pojawił się na starcie do pierwszego wyścigu na P10. Już po pierwszym zakręcie udało się wskoczyć na 6 pozycję i utrzymywać ją przez kilka okrążeń.

– Chciałem utrzymać tą pozycję jak najdłużej, niestety na 4 okrążeniu przejechałem mój punkt hamowania, przez co straciłem dwie pozycje – mówi Adam. Przez następne okrążenia starałem się odzyskać pozycję, lecz auto nie prowadziło się najlepiej i nie mogłem utrzymać się za przeciwnikami. Ostatecznie skończyłem na 9 pozycji.

Po raz pierwszy w tym sezonie zawodnicy stawki VWCC mieli okazję zaliczyć lotny start do wyścigu. Nie jest to dobre rozwiązanie,ponieważ uniemożliwia zyskanie kilku pozycji na starcie.

– Drugi wyścig zapowiadał się na mokro, ale ostatecznie pojechaliśmy na slickach, ale ze startu lotnego – opowiada Adam Rzepecki. W tym wyścigu jechało mi się o wiele lepiej niż w pierwszym. Dzięki temu stoczyłem świetną walkę z Alesem Jiraskiem i Krystianem Korzeniowskim. W tej walce wyszedłem zwycięsko zajmując ostatecznie 8 pozycję w wyścigu.

Kolejna runda Volkswagen Castrol Cup rozegrana zostanie w dniach 12-14 września na czeskim torze wyścigowym Autodrom Brno, na którą zapraszamy wszystkich kibiców z Polski.

inf. pras.

NOWOŚCI

Rajd Chile 2023. Wyniki po pierwszej pętli

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

Bracia Lempertowie z jednakową ilością punktów przed finałem 318is Cup PL

Marcin Lempert odniósł swoje szóste zwycięstwo w sezonie 2023 318is Cup PL, które pozwoliło mu zrównać się...

Drabent odnosi kluczowe zwycięstwo w walce o tytuł WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu finałowej rundy WORK STUFF Super S Cup na Torze Poznań....

Zielonka wygrywa piątkowe WSMP

Jacek Zielonka zamienił pole position na zwycięstwo w przedostatniej rundzie sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na...

Emocje od pierwszych metrów, trwa rywalizacja w Rajdzie Chile

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here