Nowe kolory na aucie Ostałowskiego

16
Fot. Monster Energy

Niepełnosprawny kierowca driftingowy i autor rekordu Guinnessa Bartosz Ostałowski pozyskał nowego partnera na sezon 2024. Jego BMW E92 o pseudonimie „Furia” otrzymało dzięki temu nowe barwy.

Ostałowski, który w listopadzie został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, będzie reprezentować jedną z najpopularniejszych marek napojów energetycznych jako jej ambasador. Towarzyszyło temu nowe oklejenie – z samochodu zniknęły białe i czerwone akcenty, pozostawiając jedynie eleganckie, niebiesko-czarne barwy.

„Zawsze lubiłem przełamywać granice, więc cieszę się, że dołączam do rodziny Monster Energy, która znana jest z tego, że pokonuje bariery i podejmuje się wielu szalonych wyzwań. Wierzę, że przed nami dużo wspólnych, ciekawych projektów, a także sukcesów w zawodach driftingowych w Polsce i za granicą” – powiedział zawodnik przy okazji prezentacji.

Prowadzący swój samochód stopą Ostałowski obrał za swój cel zwycięstwo w klasyfikacji generalnej DMP i zdobycie tytułu Driftingowego Mistrza Polski, po zajęciu czwartego miejsca w ubiegłorocznej klasie Semi Pro. Jego najlepszym dotychczasowym wynikiem jest wicemistrzostwo w klasie PRO2 w sezonie 2019.

Zawodnik nie wyklucza również startów zagranicznych na terenie Europy. Swoją rolę ambasadorską będzie wypełniał chociażby poprzez obecność na największych wydarzeniach motoryzacyjnych w Polsce, a także inne projekty związane ze sportem – w ubiegłym roku uczestniczył w Wielkiej Wyprawie Maluchów, dojeżdżając z Polski do Monte Carlo w ramach akcji charytatywnej.

Międzynarodową sławę przyniósł Ostałowskiemu ustanowiony w 2022 roku rekord Guinnessa w najszybszym drifcie w samochodzie prowadzonym stopą. Jest również autorem rekordu Polski w najszybszym drifcie.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.