Orlen Oil 8. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza – harmonogram

Memoriał
fot. Automobilklub Krakowski

Już w najbliższy weekend odbędzie się Orlen Oil 8. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Prezentujemy więc harmonogram tej wyjątkowej imprezy.

Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, impreza organizowana przez Automobilklub Krakowski, na stałe wpisała się w kalendarz rajdowych imprez nad Wisłą. I choć wyniki nie wpływają na punktację żadnego czempionatu, to od lat na linii startu zjawiają się czołowi przedstawiciele polskiego motorsportu. Nie inaczej będzie i w tym roku – wielkimi krokami zbliża się bowiem ósma edycja tej imprezy, rozgrywana pod patronatem spółki Orlen Oil.

Stawka tegorocznej edycji zmierzy się z aż dwunastoma odcinkami specjalnymi, o łącznej długości około czterdziestu kilometrów. Wisienką na torcie będą dwa, wieczorne przejazdy oesu „Wieliczka Rynek”, rozgrywanego w ramach osobnego Kryterium Burmistrza Wieliczki. Bazę rajdu zlokalizowano w budynku Solnego Miasta, zaś park serwisowy usytuowano na terenie lokalnego dworca autobusowego. Przygotowano też odpowiednią ilość stref kibica. Wszystko po to, aby godnie uhonorować nieodżałowane legendy rodzimej jazdy na opis!

Memoriał
fot. Automobilklub Krakowski

Hołd dla biało-czerwonych legend

Do walki o zwycięstwo stanie czterdzieści osiem drużyn. Na trasach Memoriału zobaczymy mocną reprezentację Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Swój udział potwierdzili między innymi Waldemar Kluza i Adam Gładysz (Hyundai i20N Rally2), Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak (Skoda Fabia Rally2 evo), Paweł Sanecki wraz z Aleksandrą Piekarską (Peugeot 208 R2) czy Maciej Kmiecik i Leon Zardzewiały (Renault Clio Sport). Oczywiście nie zabraknie też załóg z oesów RSMP – Hubert Kowalczyk i Jarek Hryniuk zadebiutują za sterami najnowszego Clio Rally3, Michał Tochowicz i Piotr Białowąs powalczą o wygraną w Citroenie C3 Rally2, zaś Piotr Ilnicki i Kamila Klaczańska zaliczą kolejny start w 208 Rally4.

Zobacz też: 52. Rajd Świdnicki 2024 – harmonogram, mapy odcinków

O emocje zadbają także zespoły dysponujące maszynerią historyczną. W akcji zobaczymy bowiem Olchawskiego i Boska w Audi Quattro S1, Sudera oraz Kowalika w Fordzie Escort WRC, Kiepurę i Galle w legendarnej Lancii Delta czy Wojciecha i Adriana Kaszowskich w Fordzie Sierra RS Cosworth. Oficjalną listę zgłoszeń znajdziecie pod poniższym adresem.

Warto nadmienić, iż stawka imprezy klasyfikowana będzie w ramach trzech klas. Grupa 3, zrzeszająca najmocniejsze maszyny, będzie najsilniej obsadzona (aż dziewiętnaście załóg).

8. Rajd Memoriał Kuliga i Bublewicza – harmonogram

Sobota, 13.04.2024
12:00 – ceremonia startu
12:23 – OS1 „Węgrzce Wielkie”
12:44 – serwis A
14:23 – OS2 „Węgrzce Wielkie”
14:44 – serwis B
19:00 – OS3 „Wieliczka Rynek”
19:10 – serwis C
20:30 – OS4 „Wieliczka Rynek”

Przeczytaj również: Orlen 80. Rajd Polski – harmonogram

Niedziela, 24.04.2024
11:30 – OS5 „Brzegi”
11:45 – OS6 „Węgrzce Wielkie Strefa”
12:08 – OS7 „Solne Miasto”
12:15 – serwis D
12:50 – OS8 „Brzegi”
13:05 – OS9 „Węgrzce Wielkie Strefa”
13:28 – OS10 „Solne Miasto”
13:35 – serwis E
14:10 – OS11 „Brzegi”
14:25 – OS12 „Węgrzce Wielkie Strefa”
16:15 – ceremonia mety

Komplet informacji o tegorocznej edycji Memoriału znajdziecie na stronie organizatora. Po więcej emocji z rodzimych oraz zagranicznych oesów zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!