Streer i Wróbel rozpoczynają nową, włoską przygodę w GR Yarisie

fot. Fabrizio Buraglio

Michał Streer i Jakub Wróbel kontynuują swoje rajdowe dolce vita. W najbliższy weekend panowie pojawią się na starcie Rally Regione Piemonte, rozpoczynając zupełnie nową przygodę. Michał i Kuba zadebiutują bowiem w serii GR Yaris Cup.

Współpraca Streera i Wróbla rozpoczęła się już w ubiegłym roku. Pilot z Myślenic zasiadł na prawym fotelu Peugeota 208 Rally4, pilotując Michała w dwóch rundach Mistrzostw Dolnego Śląska. Ich najlepszym wynikiem był TEC2000 Rally, który wygrali zarówno w klasie Rally4, jak i „generalce”. Pod koniec września Streer i Wróbel pojawili się na włoskich, asfaltowych oesach Rally di Como. Rywalizując w kultowym Clio S1600 Polacy uplasowali się na piątej lokacie wśród załóg dysponujących podobną maszynerią. Jak widać, ich wspólna przygoda w ojczyźnie pizzy i pasty nie dobiegła końca. Michał i Jakub szykują się już do debiutu na trasach Rally Regione Piemonte, gdzie rozpoczną oesową batalię w cyklu… GR Yaris Cup!

Zobacz też: 52. Rajd Świdnicki 2024 – harmonogram, mapy odcinków

GR Yaris Cup powstał dzięki inicjatywie włoskiej, motorsportowej dywizji Toyoty. Kampania 2024 będzie już czwartą edycją tego projektu. Pucharowe konstrukcje zbudowane na bazie „cywilnych” GR Yarisów zachowały napęd na wszystkie koła, otrzymały stricte wyczynowe, sekwencyjne skrzynie biegów i odpowiedni, wymagany przez FIA osprzęt bezpieczeństwa. Pojazdy dysponują mocą blisko trzystu koni, stanowiąc… idealne narzędzie do rywalizacji.

Streer nie może już doczekać się pierwszego startu w pucharowej konstrukcji GR Yarisa:

To niezwykłe wyróżnienie, ale i wyzwanie, by stanąć do takiej rywalizacji. Włoscy kierowcy są szybcy, znają lokale trasy oraz ich specyfikę, ta mocno różni się od polskich asfaltów. Ja jednak podchodzę do tego ambitnie – dlatego też zdecydowałem się na GR Yaris Rally Cup”.

Streer
fot. Michał Streer – oficjalny profil Facebook

Batalia we włoskim stylu

Rajd Piemontu ugości stawkę ponad pięciu czempionatów. Na dziesięciu oesach o łącznej długości przeszło stu dziesięciu kilometrów zawalczą zawodnicy Mistrzostw Włoch, cyklu Italy Promotion, Italy R1/Nazionale Zona 1, Suzuki Cup czy Toyota GR Yaris Cup. Finalna lista zgłoszeń jest wręcz imponująca – udział potwierdziło bowiem aż… sto siedemdziesiąt osiem duetów. Na trasach wokół miejscowości Alba zobaczymy blisko pięćdziesiąt maszyn kategorii R5/Rally2, start treningowy zaliczą również Andreas Mikkelsen i Torstein Eriksen  (Hyundai i20N Rally1). W „japońskim” pucharze Yarisów wystartuje trzynaście zespołów.

Komplet informacji o Rally Regione Piemonte znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy. Po więcej wieści z włoskich, asfaltowych odcinków specjalnych zapraszamy na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!