Paddon stanie do obrony mistrzowskiego tytułu FIA ERC

Paddon
fot. fiaerc.com

Zgodnie z oczekiwaniami, Hayden Paddon i John Kennard staną do obrony mistrzowskich tytułów FIA ERC. Duet z Nowej Zelandii pozostaje przy Hyundaiu obsługiwanym przez BRC Racing Team.

W sezonie 2023 Hayden Paddon oraz John Kennard stali się pierwszymi, pozaueropejskimi mistrzami cyklu FIA ERC. Nowozelandczycy potwierdzili właśnie, iż nie zamierzają zwalniać tych tytułów bez walki. Hayden i John pojawią się na starcie wszystkich rund sezonu 2024. Bez większego zaskoczenia, urzędujący czempioni pozostają wierni konstrukcji i20N Rally2.

Przez całe lato w Nowej Zelandii pracowaliśmy nad potwierdzeniem naszego powrotu do Mistrzostw Europy. Jestem bardzo zadowolony, że przy wsparciu ekipy BRC Racing Team, Hyundai Motorsport, Hyundai New Zealand oraz Pirelli powrócimy na Stary Kontynent, by powalczyć o kolejne, rajdowe sukcesy i obronę wywalczonych w ubiegłym roku tytułów”.

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

W sezonie 2023 Paddon pilotowany przez Johna Kennarda zaliczył aż czternaście startów, rywalizując na trasach Mistrzostw Europy, Mistrzostw Nowej Zelandii, APRC Pacific Cup i Mistrzostw Wysp Bahama. Załoga Hyundaia i20N Rally2 ustrzeliła… rajdowy hat trick. Na Rajdzie Barum Nowozelandczycy zapewnili sobie tytuł Mistrzów Europy, dołożyli do tego triumf w ojczyźnie i pewne zwycięstwo w trzyrundowym Asia Pacific Rally Championship. Poza startami na Starym Kontynencie, Paddon i Kennard potwierdzili już pełną kampanię rodzimego czempionatu. Drużyna z kraju kiwi powalczy o swój… ósmy tytuł mistrzowski.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.