„Rajdowy Świr” wspiera walkę z białaczką! Wylicytuj przejazd z Patrycjuszem Grygo

267
Grygo
fot. Gabapix

Tomek Kacprzak, bratanek pilota Mariusza Kupca, zachorował na ostrą odmianę białaczki szpikowej. Motorsportowe środowisko rusza więc na pomoc! Włodarze 11. Millers Oils Walimskiej Zimówki zapraszają do wzięcia udziału w licytacjach charytatywnych przejazdów na widowiskowym, sobotnim prologu. Prawy fotel swojej jadowitej Imprezy „WRC” udostępnia Patrycjusz „Rajdowy Świr” Grygo.

Tomek Kacprzak jest bratankiem znanego w rajdowym środowisku pilota, Mariusza Kupca. Jeszcze do niedawna jedenastolatek był normalnym, zdrowym, pełnym energii chłopcem, zakochanym w… historycznej motoryzacji. Nagła utrata sił i gorsze samopoczucie zmusiły rodziców do wykonania odpowiednich badań. Diagnoza była druzgocąca – ostra białaczka szpikowa. Od razu wdrożono więc odpowiednie leczenie – sterydo i chemioterapię. Proces zbiegł się jednak z licznymi infekcjami i zapaleniami, które skutecznie wstrzymały ratunek. Aby kontynuować walkę z białaczką potrzebne są dziś drogie i nierefundowane przez NFZ medykamenty. Na szczęście, motorsportowa brać raz jeszcze staje na wysokości zadania!

Włodarze 11. Millers Oils Walimskiej Zimówki zorganizowali specjalną akcję charytatywną. Na licytację trafiają bowiem przejazdy na fotelu pilota podczas sobotniego prologu, który otworzy przyszłoroczną rywalizację w Rally Trophy. Pierwszym darczyńcą został Patrycjusz Grygo, znany szerszej publiczności pod pseudonimem „Rajdowy Świr”. Patrycjusz od wielu miesięcy współpracuje z Mariuszem Kupcem. Akcja ma szczególne znaczenie również dla redakcji Rally and Race i zespołu Krzysztof Czechak Rally and Race Team. Kupiec zasiadał na prawym fotelu naszej rajdówki w sezonie 2022, wspólnie zdobyliśmy brąz Rally Trophy.

Licytacja przejazdu nam prawym fotelu pięknej Imprezy „WRC” „Rajdowego Świra” potrwa do 14 stycznia 2024, do godziny 20:00. Pod uwagę brane będą wyłącznie oferty złożone w formie komentarza do poniższego postu grupy Walim Rajdowy. Na obecną chwilę za jazdę na widowiskowym, nocnym prologu trzeba będzie „zapłacić” około 600 złotych. Liczymy na to, że uda się nam wspólnie podwoić, a nawet potroić tę kwotę. Wszystkie dobre, rajdowe dusze zapraszamy także do bezpośredniego wsparcia oficjalnej zrzutki na leczenie Tomka.

Rajdowa brać rusza na pomoc

Tradycyjnie, 11. Millers Oils Walimska Zimówka otworzy rajdowy sezon na Dolnym Śląsku, stanowiąc inauguracyjną odsłonę Pucharu Sudetów. Stowarzyszenie Walimskie Horyzonty wytyczyło trasę o długości przeszło trzydziestu sześciu kilometrów oesowych, podzielonych na pięć prób sportowych. Imprezę zainauguruje widowiskowy, sobotni prolog. Swój prawy fotel zaoferowali też inni kierowcy. Najhojniejszy darczyńcy będą mogli wejść w buty pilota Macieja Majczyny (Mitsubishi Lancer Evo, zwycięzca Rajdu Karkonosze), Adriana Wichłacza (Ford Fiesta Proto, mistrz MSP Rally Trophy 2023) oraz Jarka Niedźwiedzkiego (BMW E36, mistrz tylnonapędowej klasy 9. MSP Rally Trophy). Licytacje rozpoczęły się od 100 złotych.

Zobacz też: PZM: „Nie chcieliśmy uderzać w żadną grupę, a rozwiązać palący problem”

Zachęcamy też do polubienia profilu Patrycjusza Grygo w mediach społecznościowych oraz zasubskrybowania jego kanału na YouTube. Znajdziecie tam reportaże z ostatnich startów i onboardy. W niedalekiej przyszłości na kanale pojawią się również motorsportowe wywiady.

Komplet informacji o 11. Walimskiej Zimówce znajdziecie na oficjalnej stronie organizatora. Po więcej emocji z dolnośląskich odcinków specjalnych zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!