Ralf Schumacher: „Tęsknię za moim Michaelem”

150
fot. formula1.com

29 grudnia to ponury dzień dla wielu fanów Formuły 1… Dziesięć lat temu doszło do feralnego wypadku Michaela Schumachera, w wyniku którego jeden z najlepszych zawodników w historii doznał obszernego urazu mózgu. Jego brat Ralf wraca do tych smutnych chwil w obszernym wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Bild”.

Tak jak w innych latach, Schumacher wraz z rodziną spędzał ostatnie dni roku 2013 we francuskich Alpach, szusując po stokach w Trzech Dolinach. Około 11:00 siedmiokrotny mistrz świata zahaczył o skałę, stracił równowagę i uderzył głową w jeden z wystających głazów. Menadżerka Michaela, Sabine Kehm, poinformowała opinię publiczną o wypadku wspominając, iż niemiecki kierowca otrzymał odpowiednią pomoc. Za tą nieco lakoniczną informacją krył się jednak jasny komunikat – stan byłego kierowcy Ferrari był krytyczny. Dziś, po dekadzie od wypadku, Ralf Schumacher wraca myślami do tego feralnego dnia:

Tęsknię za moim Michaelem z tamtych czasów. Michael miał często szczęście, ale potem przyszedł tamten tragiczny wypadek. Dzięki Bogu byliśmy w stanie zrobić wiele dobrego dzięki najnowszym zdobyczom medycyny, ale nic nie będzie już takie samo jak wcześniej.

Zobacz też: PZM: „Nie chcieliśmy uderzać w żadną grupę, a rozwiązać palący problem”

Mogę powiedzieć, że wypadek Michaela był dla mnie naprawdę złym, wręcz drastycznym doświadczeniem. Nie tylko dla mnie. Mocno ucierpiały także dzieci Michaela. Jak wszyscy wiemy, Mick był wtedy nastolatkiem. Niestety, takie właśnie jest życie… Nie zawsze jest sprawiedliwe. Tamtego dnia Michael się o tym przekonał. Na chwilę opuściło go szczęście.

Przeczytaj również: „Schumacher” – recenzja dokumentu Netfliksa

Michael jest nie tylko moim bratem. Był także moim trenerem i mentorem. Nauczył mnie wszystkiego o kartingu. Może i dzieli nas siedem lat różnicy, ale on zawsze był przy mnie”.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.