Pierre-Louis Loubet powróci do kategorii WRC2 po tym, jak stracił miejsce w zespole M-Sport

10

26-letni Pierre-Louis Loubet powróci do startów w kategorii WRC2 po raz pierwszy od wywalczenia tytułu w 2019 roku. Francuz dołączy do ekipy Toksport WRT.

Po wygraniu drugiej kategorii Rajdowych Mistrzostw Świata WRC, Loubet przesiadł się do Hyundaia i20 Coupe WRC, a ostatnie dwa sezony spędził w zespole M-Sport, rywalizując za kierownicą hybrydowego Forda Pumy Rally1.

Francuz nie zachwycił swoimi występami w WRC, zdobywając zaledwie 72 punkty na przestrzeni 30 startów. Loubet często kończył rajdy na poboczu, co doprowadziło do jego zwolnienia z M-Sportu jeszcze przed końcem sezonu.

Nie zrezygnuje jednak z obecności na odcinkach specjalnych WRC. Loubet poinformował w czwartek o tym, że dołączy do zespołu Toksport WRT, z którym Andreas Mikkelsen zdobył tytuł w sezonie 2023. Znów wsiądzie więc za kierownicę Škody Fabii, której poprzednia generacja posłużyła mu do zdobycia mistrzostwa w 2019 roku.

Loubet nie ogłosił jeszcze nazwiska swojego pilota ani listy rajdów, w których weźmie udział w sezonie 2024. Francuza nie ma jednak na liście zgłoszeń Rajdu Monte Carlo.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.