Pijany „kibic” wjechał na „czołówkę” z rajdówką [wideo]

637
Kumrovec
fot. Filip Magdic

Jak mawia porzekadło, „głupich nie sieją, bo sami się rodzą”. W miniony weekend doszło do niezwykle niebezpiecznej sytuacji na 12. Rally Kumrovec – czwartej rundzie Mistrzostw Chorwacji. Na trasę odcinka specjalnego (i to pod prąd) wjechał pijany „kibic”. Nikomu nic się nie stało, chociaż jak widać, niewiele brakowało…

Zapowiadało się, że rozegrany w miniony weekend 12. Karcher Rally Kumrovec stanie się wielkim świętem dla wszystkich, rajdowych kibiców w Chorwacji. Oesy zlokalizowane przy granicy ze Słowenią ugościły stawkę czwartej rundy krajowego czempionatu, a do walki ze stoperem zgłosiło się około osiemdziesiąt załóg. Niestety, radość tysięcy kibiców popsuło zachowanie jednego z „kibiców”. Według informacji podanych przez lokalne środowisko, pijany Chorwat postanowił wjechać na odcinek specjalny prywatnym samochodem… Jak pokazuje poniższe wideo, niewiele zabrakło, aby ta skrajna głupota skończyła się tragedią.

Niestety, powyższa sytuacja doprowadziła do prawdziwej burzy i wielu słownych utarczek pomiędzy kibicami. Część osób zauważa, iż tego typu problemy są praktycznie niemożliwe do uniknięcia, a każdy kto chce zakłócić porządek znajdzie na to sposób. Inni uważają, iż nagrana sytuacja jest dowodem na opieszałość i brak profesjonalizmu ze strony oficjeli i zespołu bezpieczeństwa. Nieoficjalnie, próbowano powstrzymać kierowcę przed wjazdem, ten jednak przejechał przez taśmę i pognał pod prąd. Kiedy udało się zatrzymać pojazd, pracownicy bezpieczeństwa od razu wezwali służby, wyczuwając od kierowcy silną woń alkoholu. Na szczęście, duet Glasencnik/Matej zachował zimną krew. Mało tego, drużyna pochodząca ze Słowacji zajęła drugie miejsce w klasie 2. oraz dwunaste w „generalce”.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 41. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.