wtorek, 4 października, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEPodium Damiana Litwinowicza w Hell

Podium Damiana Litwinowicza w Hell

Świetne informacje napłynęły z Mistrzostw Europy Rallycross na norweskim torze Hell. Po udanym weekendzie Damian Litwinowicz kończy zawody na podium, na trzeciej pozycji.

To było nowe wyzwanie bo Damian startował w Hell pierwszy raz. Po długiej przerwie w kalendarzu i treningu na zawodach CEZ przyszedł czas na powrót do walki w Mistrzostwach Europy. W stawce 11 aut ERX3 polak startujący w Audi A1 rozpoczął od czwartej pozycji w treningu. Kwalifikacje kończył na piątym i szóstym miejscu i raz wywalczył doskonałe drugie miejsce.

W wyścigu progresywnym ponownie druga pozycja i powtórka w półfinale. To potwierdziło, że Damian czuł się bardzo dobrze na torze w Hell. W finale udało się podtrzymać bardzo dobrą passę. Damian utrzymał miejsce na podium i uplasował się na trzeciej pozycji. Ale to nie koniec dobrych wieści. Polak awansował na drugą pozycję w klasyfikacji sezonu.

W Norwegii startowało więcej biało czerwonych. W SuperCars w Mistrzostwach Europy ponownie rywalizowały Fiesty Dariusza Topolewskiego i Marcina Gagackiego. Stawka była bardzo silna, liczyła aż 18 aut. Polacy plasowali się w okolicy dziesiątego miejsca w kwalifikacjach. W swoich wyścigach progresywnych Darek był czwarty, a Marcin trzeci. Obaj kierowcy nie wydostali się ze swoich półfinałów. Marcin wyścigu nie ukończył, a Darek uplasował się na czwartym miejscu.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Maksymiuk na Maxa!: „Mają rozmach skurczybyki!”, czyli finał Drift Masters w Łodzi [Felieton]

Myślałem i głęboko w to wierzyłem, że w Polskim "skostniałym" i "zaściankowym" motorsporcie zorganizowanie imprezy na stadionie...

140 zgłoszeń na MP i CEZ Rallycross na Slovakiaring

Organizator podał prowizoryczną listę zgłoszeń na zawody Mistrzostw Polski i FIA CEZ Rallycross na Slovakiaring. Na starcie...

Puchar Toru Słomczyn – rywalizacja dla kierowców amatorów

W najbliższy weekend kierowcy z Warszawy i okolic będą mieli idealną okazję do rywalizacji na torze wyścigowym....

Best of Rajd Wisły 2022 – Kupchuck Records

Kolejna dawka ciekawych ujęć z trasy 67 Rajdu Wisły. Zapraszamy do produkcję filmową od Kupchuck Records.

Wierzbicki mistrzem Unitel Mazda MX-5 Cup 2022

Najmłodszy kierowca tegorocznej, drugiej edycji pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland już w piątek po południu, po...

NAJPOCZYTNIEJSZE