wtorek, 16 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEPoznańskie rallycrossowe tropiki - sobota z MP i FIA CEZ

Poznańskie rallycrossowe tropiki – sobota z MP i FIA CEZ

Za nami pierwszy dzień szutrowo asfaltowej rywalizacji na torze Poznań. Pogoda nieco odpuściła po ogromnym upale podczas czwartkowych i piątkowych treningów. Jednak mimo lekkiej ulgi, ogólne zmęczenie było wyczuwalne od rana w parku maszyn i na torze.

Z racji połączenia serii MP i FIA CEZ organizator podjął decyzję o rezygnacji ze wspólnych wyścigów całej grupy SuperNational. Przyjęto harmonogram wzorem innych runda CEZ. Zawodnicy ścigali się tylko w klasach, a grupę wyliczano na podstawie czasów. Kierowcy spotkają się dopiero podczas niedzielnych pół finałów oraz finałów. Podział na klasy spowodował także mocne naprężenie harmonogramu, ponieważ nawet dla 2 lub 3 aut organizowano osobne wyścigi.

W klasie Seicento prowadzi Alan Czyż przed Robertek Kabatem. Trzecim kierowcą dnia jest Maciej Szkudlarek. W RWD Cup liderem po pierwszym dniu jest Jarosław Frydrych przed Maciejem Szczepańskim i Kamilem Pietraszko.

fot. Marcin Maksymiuk | mmxphoto.pl

Zarówno w Seicento Cup jak i RWD Cup jest bardzo duża rotacja kierowców w top3 każdej kwalifikacji. Spowodowały to także opady pojawiające się w trakcie wyścigów poszczególnych klas.

Zobacz także: Rallycross – akcja dnia [Wideo]

W generalce SuperNational prowadzi Roman Castoral w Oplu Astra OPC. Kuba Kowalczyk startujący Hondą Civic stracił pozycję lidera po wykluczeniu z Q2 za dodatkowy wyświetlacz biegów.

„Powód wykluczenia to wyświetlanie biegów na głównym wyświetlaczu.Na poprawę humoru bez wyświetlanych biegów wygrywamy 3 bieg kwalifikacyjny.Trzymajcie kciuki za jutro bo nie odpuścimy” skomentował sytuację Jakub Kowalczyk

Drugie miejsce zajmuje bardzo dobrze dysponowany Sławomir Wołoch. Coraz pewniej czuje się za kierownicą BMW V8 M3 i efekty widać dzisiaj w Poznaniu. Trzecim kierowcą w SN jest Jan Ratajsky w Skodzie Fabii.

Wyniki w poszczególnych klasach SuperNational znajdzie tutaj:

Zobacz aktualne wyniki 5 rundy MPRC

SuperCars jest pod znakiem walki Zbyszka Staniszewskiego w Fordzie Fiesta i Czecha Alesa Fucika w VW Polo. Panowie prowadzą swoją potyczkę o prowadzenie w klasyfikacji FIA CEZ.  Rozpoczęło się od prowadzenia Alesa kiedy Staniszewski nie ryzykował ostrej walki w Q1, ale od kolejnego wyścigu tempo narzucił Olsztynianin i to on kończy dzień jako lider. Trzecie miejsce zajmuje Łukasz Tyszkiewicz w Fordzie Fiesta, który jednocześnie prowadzi w klasie SuperCars Ligt.

fot. Marcin Maksymiuk | mmxphoto.pl

Tutaj możesz w niedzielę śledzić live timing

W Crosskartach po dwóch wygranych kwalifikacjach prowadzi Rafał Piotrowski. O drugie miejsce walczą Adam Milan i Arvid Polak. Awaria silnika pokrzyżowała plany lidera klasyfikacji sezonu Macieja Laskowskiego. Serwis podjął decyzję o wymianie jednostki napędowej i jutro Maciej będzie musiał nadrobić straty po nieobecności w Q2.

fot. Michał Kondrowski

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

Flatout Power Festiwal 2022 Action by RRV

Flatout Power Festiwal 2022 video
Flatout Power Festiwal zapowiada się na jedną tych imprez, które będą kultowymi wydarzeniami w kalendarzu każdego z...

Maksymiuk na Maxa!: Płacz i płać, kibicu Formuły 1

Jestem wkurzony. Bardzo wkurzony. A od marca 2023 roku będę jeszcze bardziej wkurzony! Dlaczego? Dlatego, że nie...

Niefortunne przejęzyczenie podczas transmisji F1

Komentowanie na żywo i przekazywanie emocji towarzyszących F1 to naprawdę niełatwe zadanie, które wymaga pełnego skupienia, opanowania...

NAJPOCZYTNIEJSZE