czwartek, 19 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWirtualnePuchar od Kajetanowicza za zwycięstwo w Wirtualnej Barbórce

Puchar od Kajetanowicza za zwycięstwo w Wirtualnej Barbórce

Zwycięzca tegorocznej edycji Wirtualnej Barbórki zabierze do domu oryginalny puchar za wygraną w klasyfikacji generalnej Rajdu Barbórka. Trofeum z 2014 roku przekazał wielokrotny mistrz Polski i Europy, Kajetan Kajetanowicz.

W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa Automobilklub Polski podjął decyzję o odwołaniu imprezy. Jednak grudniowe ściganie przenosi się do wirtualnego świata. To doskonała okazja dla wszystkich fanów sportów motorowych, aby na własnej skórze poczuć emocje związane z barbórkową rywalizacją. Wirtualna Barbórka zostanie rozegrana na trasie odcinka specjalnego OS Karowa – najbardziej kultowej próby w kalendarzu polskich rajdów.

Zgłoszenia do imprezy wciąż trwają – wszelkie informacje dostępne są na stronie www.barborka.pl. Eliminacje zakończą się w piątek, 18 grudnia a najlepszych wirtualnych kierowców zaprosimy na wielki finał dzień później, w sobotę 19 grudnia do siedziby Top Racing Shop w budynku Automobilklubu Polski.

Kajetanowicz w tym sezonie rywalizował na trasach mistrzostw świata, startując w runach WRC. Zarówno dla niego, jak i dla wielu innych kierowców Barbórka miała być tradycyjnym zakończeniem sezonu.

– Oczywiście szkoda mi, że nie będziemy się w tym sezonie ścigać na odcinkach specjalnych Rajdu Barbórka, ale w zamian za to taką okazję będą mieli kibice. Wirtualna rywalizacja jest bardzo dobrym treningiem, choć muszę przyznać, że kiedyś miałem na ten temat inne zdanie. Ale cóż, do błędów trzeba się przyznawać. Zabraknie co prawda wspaniałej atmosfery Karowej, ale mam nadzieję, że dzięki przekazaniu pucharu będę mógł się z Wami tą atmosferą choć trochę podzielić. Oddaję więc Wam kawałek prawdziwej Barbórki. Ten rajd jest mi bardzo bliski – być może dlatego, że wielokrotnie go wygrywałem. Tym bardziej łatwo przyszło mi przekazanie pucharu, który jest dzisiaj wspomnieniem tego ekscytującego widowiska a dla Was będzie wspaniałą pamiątką. Dodatkowo dla najmłodszych, którzy wystartują w kategorii Junior mam nagrody specjalne – czapkę i kubek z limitowanej, niedostępnej nigdzie indziej serii przygotowanej na Rajd Monza – powiedział Kajetan Kajetanowicz.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

eWRC-results i DirtFish łączą siły

Pod koniec lutego tego roku portal eWRC-results.com zawiesił swoją działalność z powodu braku funduszy. Pisaliśmy o tym...

Porsche 911 Turbo S – spodnie do zadań specjalnych

Od kilku dekad Porsche wyznacza standardy w trudnej sztuce łączenia luksusu z niewyobrażalnymi wręcz osiągami. Wszystko to...

Rajd Portugalii 2022 – wypadek na zapoznaniu

Rajd Portugalii 2022 już w najbliższy weekend i już mamy pierwszą groźną sytuację podczas zapoznania. Na jednej...

19. Wyścig Górski Prządki – harmonogram

19. Wyścig Górski Prządki Valvoline wystartuje już w ten weekend. Na jednej trasie rozegrane zostaną trzy imprezy....

Filip Pindel i Krzysztof Pietruszka przed największym wyzwaniem sezonu 2022

Niespełna dwa tygodnie od zakończenia rywalizacji w Klatovy, cała stawka Mistrzostw Czech przygotowuje się do walki o...

NAJPOCZYTNIEJSZE