Zmarł Chris Gauthier – Neville z gry Need For Speed Carbon

Carbon
fot. thegamersclub.net

23 lutego poinformowano o śmierci aktora, Chrisa Gauthiera. Społeczność graczy pamięta go głównie z roli Neville’a – jednego z bohaterów Need for Speed Carbon.

O śmierci blisko pięćdziesięcioletniego Gauthiera poinformował jego menedżer. Nie znamy dokładnych przyczyn, poinformowano jedynie iż aktor zmagał się z krótką, ale intensywną chorobą. Chris zagrał w kilkudziesięciu filmach – między innymi w „Bezsenności”, „Efekcie Motyla 2”, „Jak dogonić szczęście?” czy „Watchmen. Strażnicy”. Fani motoryzacji i zapaleni gracze pamiętają go głównie z roli Neville’a – przyjaciela głównego bohatera z NFS Carbon.

Zobacz też: Jakie felgi znajdują się na okładce Need For Speed Underground 2?

Neville był pierwszym „pomocnikiem” naszego protagonisty, którego poznawaliśmy już na samym początku trybu fabularnego. Postać zagrana przez Chrisa Gauthiera pomagała nam blokować oponentów podczas wyścigów, gwarantowała też większy zysk po zwycięstwach i obniżała ewentualne zainteresowanie mundurowych. W zależności od postępów w karierze, Neville podróżował Alfą Romeo Brera, Chryslerem 300C SRT-8 i Mazdą 3 MPS (poziom 1), Lotusem Elise, Fordem Mustangiem GT lub Renault Clio V6 (poziom 2) oraz Shelby GT500, Lamborghini Gallardo lub Nissanem 350Z (poziom 3). Neville pokazywał graczom jak uciec przed policją, wykonując manewr „młynka do kawy” („Who is the coffee grinder, baby?”).

Spoczywaj w pokoju Chris. Mamy nadzieję, iż kiedyś spotkamy się jeszcze w Palmont City!

Need For Speed Carbon – następca Most Wanted?

Carbon był dziesiątą odsłoną kultowej serii „potrzeby prędkości”. Gra wydana przez studio Electronic Arts zadebiutowała 1 listopada 2006 roku, trafiając na komputery stacjonarne i konsole. W zamyśle twórców Carbon miał powrócić do korzeni, czerpiąc to co najlepsze z poprzednich części. Gracze wcielali się więc w bezimiennego bohatera znanego już z Most Wanted, wracającego do rodzinnego miasta Palmont. Na miejscu okazywało się jednak, iż ulice przejęły gangi, zaś nieprzyjemną i tak atmosferę potęguję wrogość stróżów prawa… Carbon nie odniósł jednak spektakularnego sukcesu. I choć po latach oceniany jest raczej pozytywnie, to w 2006 roku wywołał zawód. Cóż, gracze oczekiwali wtedy znacznie więcej.

Więcej informacji o serii Need For Speed znajdziecie na oficjalnej witrynie Electronic Arts. Po więcej emocji ze światów esportu oraz simracingu zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!