Rolka na OS1 Rajdu Safari – wideo

Przy dystansie prawie 370 kilometrów, Rajd Safari w Kenii jest o prawie jedną trzecią dłuższy od typowej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. Dla niektórych wyzwaniem był już jednak pierwszy superoes o długości niecałych pięciu kilometrów.

Lokalny zawodnik Samman Singh Vohra dostarczył kibicom zgromadzonym przy trasie superoesu Kasarani niespodziewanych emocji, a swoim mechanikom ogromu pracy, gdy zaliczył dachowanie niemal na samym starcie czterodniowego maratonu.

Kierowca Škody Fabii Rally2 evo wszedł w zakręt zdecydowanie za szybko, wypadł z trasy i dwukrotnie przekoziołkował. Kenijczyk jak i jego pilot Alfir Khan wyszli z opresji bez szwanku i udało im się wylądować na kołach, a nawet kontynuować jazdę. Załoga z numerem 29 dotarła do mety pierwszego dnia ze stratą dziewięciu minut do przedostatniego zawodnika.

Wypadek lokalnej załogi spowodował krótką przerwę w rozgrywaniu jedynej czwartkowej próby, lecz wszystkie załogi ostatecznie mogły ukończyć odcinek specjalny.

Najszybsza podczas pierwszego etapu była załoga liderów klasyfikacji generalnej WRC 2024 – Thierry Neuville i Martijn Wydaeghe, którzy uplasowali się tuż przed drugą załogą Hyundaia – Ottem Tänakiem i Martinem Järveoją. Relację z czwartkowego superoesu przeczytacie na rallyandrace.pl.

Piątkowy etap Rajdu Safari w Kenii rozpocznie się o godzinie 6:15 polskiego czasu i będzie składać się z sześciu odcinków specjalnych o łącznej długości niecałych 130 kilometrów. Transmisję z trzeciej rundy WRC 2024 prowadzi Motowizja.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.