„Race for Glory” dostępne w Amazon Prime

„Race for Glory”, produkcja inspirowana kultową, rajdową batalią Audi i Lancii jest już dostępna dla subskrybentów Amazon Prime.

Ogłoszenie prac nad filmem „Race for Glory” („Wyścig o Chwałę” w polskim tłumaczeniu) rozpaliło serca sympatyków jazdy na opis. Produkcja studia Lionsgate miała opowiadać o epickim pojedynku Audi i Lancii o tytuł WRC 1983, wygranym ostatecznie przez zespół ze słonecznej Italii. Apetyt na seans podsycała znakomita obsada – Riccardo Scamarcio w roli Cesare Florio, Volker Bruch jako Walther Rohrl czy Daniel Bruhl (znany już z roli Nikkiego Laudy) jako Roland Gumpert. Produkcja zadebiutowała 5 stycznia 2024, omijając niestety rodzime kina… Na szczęście „Race for Glory” jest już dostępne dla widzów znad Wisły. Po premierze na TVP VOD, Canal+ oraz Player, film „zaparkował” również na Amazon Prime.

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

Wiernie cytując opis „Wyścigu o Chwałę”, film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach i inspirowany faktyczną, oesową batalią Lancii 037 i Audi Quattro. Niestety, dzieło Stefano Mordiniego zbiera dość kiepskie recenzje (5,4 na filmweb.pl). Słabe oceny wystawiają też przedstawiciele rajdowego środowiska, którzy punktują błędy czy historyczne nieścisłości. Was zapraszamy jednak do wyrobienia sobie własnego zdania. Życzmy udanego seansu!

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.