Race of Champions 2023 z kolejnymi gwiazdami: Neuville, Rosenqvist, Drugovich

Race of Champions 2023
Race of Champions 2023

Race of Champions 2023 z nowymi zawodnikami na liście startowej. Thierry Neuville, Felix Rosenqvist oraz Felipe Drugovich – to trzy nowe nazwiska, które dołączą do grona zaproszonych.

Nadchodząca impreza Race of Champions odbędzie się 28-29 stycznia 2023 roku, czyli tydzień po Rajdzie Monte Carlo. Najbliższa edycja odbędzie się w północnej Szwecji na zamarzniętych jeziorach Zatoki Botnickiej.

Zobacz: Race of Champions powraca nad zmrożony Bałtyk

Organizatorzy zaczynają podgrzewać atmosferę przed imprezą, odkrywając kolejne nazwiska zaproszonych kierowców. Na Twitterze pojawiła się dziś aktualizacja listy startowej. Debiut w imprezie zaliczy Thierry Neuville występujący w WRC. Kierowca pojawi się w doborowym towarzystwie gwiazd motorsportu z różnych dyscyplin. To jednak nie koniec niespodzianek.

Drugim zaproszonym kierowcą jest Felix Rosenqvist – gwiazda IndyCar, a trzecim Felipe Drugovich – mistrz F2 oraz rezerwowy kierowca Astona Martina w F1.

Oprócz wymienionych wyżej zawodników pojawią się jeszcze weterani ROC – David Coulthard i Tom Kristensen. Dla legendy Le Mans będzie to już jedenasta impreza z tej serii.

Na liście obecności nie zabraknie takich nazwisk jak Sebastian Vettel, Mika Hakkinen, Valtteri Bottas, Petter i Oliver Solbergowie, Johan Kristoffersson. Przedstawicielką piękniejszej strony motorsportu będzie Jamie Chadwick.