wtorek, 21 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyRajd Chorwacji: Kajetanowicz na prowadzeniu w klasie WRC 3. Ogier pierwszy w...

Rajd Chorwacji: Kajetanowicz na prowadzeniu w klasie WRC 3. Ogier pierwszy w generalce

Sobotni etap Rajdu Chorwacji, wśród załóg z czołówki, był zaciętą rywalizacją na setne sekundy. Był to też rewelacyjny dzień dla Kajetanowicza i Sczepaniaka, zakończony świetnym wynikiem i coraz lepszym tempem.

Z pewnością najważniejszą zmianą po sobotniej części zmagań na chorwackich asfaltach jest nowy lider rajdu. Najszybszą załogą w klasyfikacji generalnej jest Sebastian Ogier i Julien Ingrassia. Duet zespołu Toyota Gazzo Racing zostawił za sobą Elfyna Evansa i Martina Scotta (+6.9s). Niecałe cztery sekundy do Toyoty Yaris WRC francuskiej załogi traci Thierry Neuville z Martijnem Wydaeghe (+10.4s).

Z bezpieczną przewagą czasową piątą pozycję zajmuje Ott Tanak i Martin Järveoja (+37.8s). Do Hyundaia i20 WRC blisko półtora minuty traci świetnie jadący Adrien Fourmaux z Jamoulem Renaudem (+1:29.5s).

Foto: WRC

Przygody Loubeta, Suninena i Kristenssona

Do mety czternastego odcinka specjalnego nie dotarł Pierre-Louis Loubet, który na jednej z szybkich partii wypadł poza trasę lądując kilka metrów pod drogą oesu. Również poza trasą znalazł się Teemu Suninen, który Forda Fiestę WRC zamienił na Rally2. W przypadku Fina przygoda okazała się mniej pechowa, po kilkunastu sekundach powrócił do rywalizacji.

Foto: Grupa Rajdowa Surfer

O braku szczęścia, a najprawdopodobniej o poważnym błędzie w opisie, może mówić Tom Kristensson. Szwed startujący Fordem Fiestą Rally2 wypadł z drogi lądując kilkanaście metrów poniżej poziomu drogi, poważnie uszkadzając samochód.

Rajd Chorwacji 2021: Kajto na czele

Problemy Yohana Rossela wykorzystał Kajetan Kajetanowicz z Maciejem Szczepaniakiem. Duet ze Škody Fabii Rally2 Evo po drugim dniu Rajdu Chorwacji znajduje się na pierwszym miejscu w klasie WRC 3. Polska załoga z odcinka na odcinek rozkręcała się, a ukoronowaniem dobrego tempa był fenomenalny wynik ostatnim odcinku specjalnym podczas sobotnich zmagań. Kajto na 16 oesie wykręcił dziewiąty czas w klasyfikacji generalnej, będąc najszybszą załogą wśród wszystkich dysponujących samochodami klasy Rally2 i R5. Przed Polakami znalazły się tylko samochody klasy WRC!

Wtedy to o 1.4s pokonali Nikolaya Gryazina natomiast w kategorii WRC 3 wyprzedzili Nicolasa Ciamina o 2.3s. Po blisko 120 kilometrach jazdy na czas mają przewagę, aż 46.6s nad drugim Emilem Lindholmem, do którego dwie minuty traci Chris Ingram.

Rajd Chrowacji 2021 – Klasyfikacja generalna po 2. dniu:

Wypadek Yohana Rossela

Jutro 48 załóg zmierzy się czterema odcinkami specjalnymi o łącznej długości 78.58 kilometrów.

Wideo z drugiego dnia Rajdu Chorwacji okiem Grupy Rajdowej Brodacz

Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Super Sprint Prima Aprilis

Nie, to nie jest żart! Już 1 kwietnia 2023, w Niechobrzu, w gminie Boguchwała, zainaugurowane zostaną Mistrzostwa...

Robert Kubica wybrał filmowego „sobowtóra” To znany aktor

Robert Kubica i Michał "Misiek" Koterski
Robert Kubica właśnie rozpoczął sezon w WEC i znów jest na ustach krajowych i światowych mediów. Dziennikarz...

Pirelli nie będzie już dostawcą opon do F1? FIA rozpisuje nowy przetarg

Pirelli przestanie dostarczać opony dla F1?
Pirelli jest od lat jedynym dostawcą ogumienia dla F1, ale włoska firma może po latach utracić monopol...

Wypadek Nowe Miasto nad Wartą – wszyscy żyją, akcja jak w oszukać przeznaczenie

Oszukać przeznaczenie
Droga krajowa z Poznania do Jarocina zablokowana w Nowym Mieście nad Wartą. Białe auto zjechało na przeciwną...

Kierowca Arteona usłyszał surowy wyrok. Nie pomógł poszkodowanym i uciekł

Kierowca Volkswagena Arteona usłyszał wyrok
Kierowca Arteona usłyszał wyrok w głośnej sprawie przed olsztyńskim sądem. Mężczyzna został obwiniony o spowodowanie groźnej kolizji...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here