środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyRajd Katalonii będzie podwójną rundą. ERC spotka się z WRC!

Rajd Katalonii będzie podwójną rundą. ERC spotka się z WRC!

Tegoroczny Rajd Katalonii będzie jednocześnie rundą mistrzostw świata, a przy okazji finałowym etapem dla europejskich rozgrywek. Przedostatni weekend października zapowiada się arcyciekawie!

Taki obrót sytuacji jest wynikiem wykluczenia Węgier przez FIA na skutek uchybień w kwestiach bezpieczeństwa. W związku z tym zostali pozbawieni rundy europejskiego czempionatu, a promotor cyklu postanowił znaleźć innych chętnych do organizacji finałowej rundy sezonu.

Zobacz: Rajd Nowej Zelandii wróci na stałe do kalendarza WRC?

Na krótkiej liście były również Rumunia i Cypr, ale organizatorom nie udało się osiągnąć porozumienia. W poniedziałek poinformowano, że ostatni odcinek FIA ERC 20222 zostanie zorganizowany w Katalonii w dniach 20-22 października. To oznacza, że załogi walczące o europejskie mistrzostwo spotkają się w tym samym miejscu, co czołówka światowego czempionatu.

Jesteśmy ogromnie podekscytowani, że możemy ogłosić Rajd Katalonii ostatnią rundę sezonu. ERC jest zaangażowane w rozwój młodych talentów. Wielu z tych kierowców ma ambicje sięgające WRC i włączenie Rajdu Katalonii jako ostatniej rundy da im szansę pokazania swoich możliwości.

– powiedział Iain Campbell, menedżer FIA ERC. Trasa w ramach mistrzostw Europy będzie obejmować 14 odcinków specjalnych o długości 241 kilometrów. Rajd Katalonii będzie najdłuższą rundą ERC w tym sezonie. Załogi będą startować w tych samych piątkowych i sobotnich próbach, co konkurenci z WRC. Jedyną różnicą będzie superoes w Salou.

Promotor poinformował, że każdy czempionat pozostanie przy oddzielnej klasyfikacji i regulaminie. Końcówka października zapowiada się pod znakiem podwójnej dawki emocji.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE