Rally and Race Team wraca na oesy Rajdu Karkonosze

Rally
fot. Maciej Niechwiadowicz

Reprezentacja Rally and Race Team wraca na rajdowe oesy. Po trzymiesięcznej, wakacyjnej przerwie redakcyjne Subaru pojawi się na linii startu 2. KME Rajdu Karkonosze – czwartej rundy Rajdowego Pucharu Sudetów. Krzysztof Czechak i Bartosz Michalski zawalczą o niezwykle cenne punkty oraz… pierwsze podium!

Sezon urlopowy powoli odchodzi w zapomnienie, młodzież wróciła już do szkoły, a chłodne poranki zmuszają nas do wyciągnięcia z szaf cieplejszych bluz. Ale taki stan rzeczy nie jest dla nas żadnym zmartwieniem, bo koniec wakacji oznacza… wznowienie rajdowej batalii w MSP Rally Trophy! Po trzymiesięcznym rozbracie ze światem rajdów, zespół Rally and Race Team wraca na odcinki specjalne. Krzysztofa Czechaka i Bartosza Michalskiego czeka teraz jedno z najważniejszych wyzwań w tym roku – 2. edycja KME Rajdu Karkonosze. Dziś nie ma już miejsca na półśrodki – załoga redakcyjnego Subaru musi podtrzymać dobrą passę!

fot. Maciej Niechwiadowicz

Utrzymać dobrą passę

Początek rajdowej kampanii 2023 miał dla nas słodko-gorzki smak. Do walki ruszyliśmy z nową specyfikacją maszyny, ale dobre nastroje popsuła bolesna awaria w Walimiu. Strata cennych punktów sprawiła, iż każdy kolejny start był prawdziwym… „meczem o życie”, a ewentualna wpadka oznaczałaby koniec marzeń o tytule. Na szczęście Czechak i Michalski stanęli na wysokości zadania. Duet Rally and Race zajął piąte miejsce w Rajdzie Natury, w Strzelinie finiszował na czwartej lokacie. Apetyty rosną jednak w miarę jedzenia. Krzysztof zapowiada, iż mimo piekielnie mocnej obsady, ma apetyt na pierwsze w tym roku podium:

Za nami Walimska Zimówka, Rajd Natury oraz Rajd Strzeliński. Jak na razie piastujemy piąte miejsce w tabeli Rajdowego Pucharu Sudetów, mamy dziewięć punktów. Czołówka wydaje się już być poza zasięgiem, jednak nie poddajemy się, jesteśmy w grze o podium. Punktacja MSP Rally Trophy jest dość specyficzna – za zwycięstwo otrzymuje się dziesięć „oczek”, więc wszystko jest jeszcze możliwe, może dojść do wielu przetasowań w stawce.

Nasze cele na 2. KME Rajd Karkonosze są jasno sprecyzowane. Finisz w pierwszej piątce będzie satysfakcjonujący, ten wynik możemy jeszcze zaakceptować… Ale nasze ambicje sięgają znacznie wyżej – przyjeżdżamy tutaj po podium. Chcemy nawiązać równy, zacięty pojedynek z najlepszymi załogami, ostatnie imprezy pokazały, iż jesteśmy do tego zdolni. Ewentualny sukces w Jeleniej Górze smakować będzie podwójnie, bo zeszłoroczna edycja nie ułożyła się po naszej myśli. Zaczynaliśmy wtedy naszą przygodę, popełniliśmy sporo błędów, zwłaszcza w doborze ogumienia. Wyciągnęliśmy wnioski, dziś jesteśmy gotowi.

Długo nie siedziałem w rajdówce, ostatni raz podczas Rally and Race Rajdu Jarocińskiego. Nie był to jednak „prawdziwy” start – skupiałem się na akcjach charytatywnych i zrobieniu show dla kibiców. Ta prawie trzymiesięczna rozłąka na pewno będzie pewnym problemem, zwłaszcza, że nie mogliśmy pozwolić sobie na testy. Sobotni prolog traktujemy jako okazję do rozprostowania kości, poznania samochodu po drobnych, wakacyjnych modyfikacjach. Plan na niedzielę będzie prosty – chcemy zaatakować od pierwszego odcinka specjalnego!”.

Widzimy się w Jeleniej Górze!

Czwartą odsłonę Rajdowego Pucharu Sudetów otworzy uroczysta ceremonia startu, która odbędzie się w sobotę 16.09 o 16:30. Po przejeździe przez rampę na jeleniogórskim rynku załogi zmierzą się z oficjalnym prologiem (Plac Energetyków, 18:45). Prawdziwa walka na oesach rozpocznie się w niedzielny poranek. Drużyny pokonają dwa, trzykrotnie zapętlone odcinki „Czernica” oraz „Stara Kamienica”. Personalia zwycięzców poznamy około 18:00.

Jeśli chcecie towarzyszyć nam w tej podróży, zaobserwujcie profil Rally and Race Team w mediach społecznościowych. Znajdziecie tam wszystkie relacje z naszych startów, filmy z przejazdów i onboardy, a także pełne, rajdowe „zaplecze”. Pokazujemy świat motorsportu od podszewki, opisując zarówno blaski, jak i cienie tej dyscypliny. Zapraszamy również do kibicowania nam bezpośrednio na rajdach – nasz serwis zawsze stoi przed Wami otworem!

Za obsługę redakcyjnej maszyny odpowiadają Jan Kornecki z Kornecki Auto Sport i Romek Krętuś z RS Technology Rally Team. Starty Rally and Race Team wspiera redakcja Rally and Race, Gmina Jarocin, Ecumaster, Millers Oils, Block Motorsport, a także Gazeta Jarocińska.

Komplet informacji o 2. KME Rajdzie Karkonosze znajdziecie na stronie organizatora. Po więcej wiadomości z dolnośląskich odcinków specjalnych zapraszamy na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!