Rallysprint Poland Team wygrywa w szutrowym pucharze Niemiec

Polska załoga Fajdżel/Kociszewski, startująca w dniu 27 czerwca w niemieckim cyklu rajdowym Schotter Cup podlegającym federacji FIA, wygrała swoją klasę oraz zajęła 5 miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu 4 ADAC „Rund um den Bergring”. Nasi zawodnicy startowali popularnym BMW E30 318is pochodzącym ze znanego w Polsce cyklu BMW-Challenge.

Specyficzna charakterystyka rajdu powodowała, że kilkudziesięcioletnie lekkie auta z napędem RWD i kierowcami z fantazją nawiązywały równorzędną walkę z autami czteronapędowymi. Wywołało to duże zaskoczenie w światku rajdowym i przez niemieckie media zostało uznane za sensację. 3 z 6 prób nasi zawodnicy wygrali ze wszystkimi autami czteronapędowymi i tylko awaria elektryki auta, na ostatniej próbie, kosztująca naszych ponad 30s spowodowała, że Maciej z Jackiem spadli z 2 na 5 miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

Cykl Schotter Cup składa się z 8 rajdów w sezonie i cieszy się popularnością zawodników z różnych krajów w tym Finów, Austriaków, Szwedów a na większość imprez przylatuje nawet zawodnik z Dubaju. Ostatni rajd był bardzo nietypowy i jedyny w swoim rodzaju. Zamiast standardowych 100 km dojazdówek zawodnicy pomiędzy odcinkami przebyli ok. 5 km, a wszystko odbywało się na i wokół trawiasto-szutrowego toru. Fakt, iż każda z 6 prób o długości od 3 do 10 km składała się z 3 okrążeń wyznaczonego toru powodował, iż zawodnicy dość często doganiali się i wyprzedzali. Uczestnicy zgodnie przyznawali, iż trasa z dużą ilością wzniesień i hop to „mała Finlandia”. Kilkudziesięciometrowe skoki przy wysokich prędkościach oraz możliwość atakowania na 110% umiejętności powodowały, że kibice, którzy kupili bilety i zasiedli na trybunie głównej oraz wokół toru, mogli oglądać piękne widowisko. Onboard załogi Fajdżel/Kociszewski przybliży klimat tego rajdu:

https://www.youtube.com/watch?v=adOuAuMh710

Powstały niecały miesiąc temu Rallysprint Poland Team serdecznie dziękuje za wsparcie swoim partnerom: Panu Robertowi Kaczorowskiemu z KARO OPONY, Precision Sport Service (przygotowanie aut do sportu), MXProfi (serwis zawieszeń i ustawienia amortyzatorów).
„Projekt tworzony jest dzięki ekipie Automobilklubu Bydgoskiego, bez której starty nie byłyby możliwe. Dziękujemy także naszym kibicom a w szczególności zawodnikom Ogólnopolskiego Rallysprintu ABCUP i BMW-Challenge za wsparcie, pomoc w analizie jazdy, cenne uwagi, wszystkie opinie i dobre słowo!

11667365_893036420767005_316112138057793648_n

Nasz zespół w tym roku planuje pojechać w wybranych 2-3 rajdach tak aby zebrać kolejne doświadczenia i przygotować się do udziału w całym cyklu 2016 i walki o najwyższe miejsca! Zapraszamy do współpracy! Najbliższy polskiej granicy rajd zaliczany do klasyfikacji Schotter Cup to znany wszystkim polskim kibicom rajdowym ADMV Lausitz Rallye, w którym start jeszcze potwierdzimy.” – dodaje załoga Fajdżel/Kociszewski.

Szerszą relację z imprezy wraz ze zdjęciami znajdziecie na profilu zespołu:

https://www.facebook.com/pages/Rallysprint-Poland-Team/933330170060648

Informacje po zawodach będą także umieszczane na tworzonej obecnie stronie www.polandteam.pl

inf. pras.
fot. Go-Sportfotografie, Cornell Hache