Rokkersi wracają do polskiej serii. Czas na Bydgoszcz

Rok Cup Poland)
fot. Joanna Lenart (Shotsport/Rok Cup Poland)

Polscy Rokkersi po niewątpliwym sukcesie w niemieckim Wackersdorfie w Rok Cup Euro Trophy wracają do rywalizacji w polskich rozgrywkach pucharowych. Rok Cup Poland wkracza w decydującą fazę. W najbliższy weekend (piątek-sobota) w Bydgoszczy Rokkersi pojadą w piątej odsłonie tegorocznych rozgrywek. To kolejny weekend na tym kartodromie w tym sezonie.

Za nami cztery rundy najstarszej polskiej serii kartingowej Rok Cup Poland. Dotychczas obserwowaliśmy walkę w dwóch rundach w Toruniu i po jednej w Bydgoszczy i Słomczynie. Teraz pora na kolejny – bydgoski – odcinek serialu Roka. Rozpoczynamy decydującą fazę rozgrywek.

Po czterech odsłonach w klasyfikacji generalnej czterech kategorii prowadzą faworyci do zdobycia tegorocznego pucharu. Jednak dopóki rywalizacja na torze trwa, wszystko jest możliwe. Liderami klasyfikacji są Aleksander Pelikański (Baby Rok), Tomasz Cichoracki (Mini Rok), Marcel Kasprzycki (Junior Rok) oraz Franciszek Czapla (Senior Rok). W odrębnej klasyfikacji dla najstarszych kierowców – Expert Rok – prowadzi Antoni Bal (sklasyfikowano pięciu zawodników).

Największą przewagę w klasyfikacji swojej kategorii wypracował po czterech odsłonach serii Marcel Kasprzycki z teamu Jastrzębski Racing, który prowadzi z zapasem niemal 90 punktów. Tuż za jego plecami trwa walka o przejęcie prowadzenia. Grupę pościgową stanoiwią Antoni Kosiba i Morgan Knudsen z teamu AMO Racing.

Start rywalizacji w Bydgoszczy w piątkowe popołudnie, kiedy odbędą się treningi oficjalne i walka o pole position. Wyścigi o punkty w sobotę i niedzielę. Start treningów poprzedzających rundę we czwartek.