Rovanperä wystartuje w Rajdzie Safari

Kalle Rovanpera
fot. Kalle Rovanpera - oficjalny profil Facebook

Fabryczny zespół Toyoty w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC ogłosił swój skład na Rajd Safari w Kenii. Do dwóch etatowych kierowców dołączy Kalle Rovanperä.

Dla aktualnego mistrza świata będzie to drugi rajd WRC z rzędu, po tym jak rozpoczął swój sezon w Szwecji. Fin doskonale rozpoczął, wygrywając dwa pierwsze odcinki specjalne. Po wypadnięciu z trasy na czwartej próbie, mógł jednak liczyć już tylko na punkty za niedzielny etap oraz wygranie Power Stage, które plasując go na ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Najmłodszy mistrz świata w historii WRC będzie miał szansę rewanżu za nieudany rajd podczas kolejnej rundy w Kenii, która dopiero co została dodana do jego częściowego kalendarza startów w sezonie 2024. Rovanperä ponownie dołączy do etatowych kierowców – Elfyna Evansa i Takamoto Katsuty.

Toyota zdominowała Rajd Safari w Kenii od kiedy powrócił on do kalendarza mistrzostw świata w 2021 roku. Rovanperä wygrał go raz, w sezonie 2022, natomiast pozostałe dwie edycje padły łupem Sébastiena Ogiera, który nie będzie bronić swojego zwycięstwa.

Za jednego ze swoich rywali w Kenii Rovanperä będzie miał swojego rodaka Esapekkę Lappiego, który wygrał Rajd Szwecji. Kierowca Hyundaia również uczestniczy tylko w wybranych rundach sezonu 2024.

Dalszy kalendarz startów Rovanpery nie został jeszcze potwierdzony. Znacznie więcej wiadomo natomiast o jego aktywnościach poza rajdami: Fin ma wziąć udział w czterech wyścigach Porsche Carrera Cup Benelux oraz w 24-godzinnym wyścigu na torze Fuji.

Tegoroczny Rajd Safari odbędzie się w weekend 28-31 marca.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.