Rusza Szutrowy Puchar Toru Słomczyn 2024

16

Ruszyły zapisy do 1 rundy EXIDE Szutrowego Pucharu Toru Słomczyn 2024. A wydarzenie odbędzie się już 10 lutego. Miłośnicy luźnej nawierzchni nie musieli długo czekać na powrót swojej ulubionej imprezy. Okazji do rywalizacji będzie też więcej

Jak wcześniej wspominaliśmy ten sezon będzie miał już 6, a nie jak poprzednio 4 rundy. Organizator zauważył nie malejące, a wręcz rosnące zainteresowanie rywalizacją na luźnej nawierzchni.

Zobacz także: Szutrowy Puchar Toru Słomczyn 2024 – kalendarz

Na uczestników czeka prawie dwu kilometrowy mini oes. To połączenie sekcji rallycross Autodromu Słomczyn oraz szutrowego odcinka znanego z Rajdu Barbórka. Różnica między Barbórką a Szutrowym PTS jest taka, że ilość asfaltu została zminimalizowana do minimum. Więc jest to typowo szutrowa impreza.

Zapisy do pierwszej rundy już są aktywne na platformie wynikowej rajd.internetowy.pl. Impreza kierowana jest do kierowców amatorów w seryjnych autach jak i zawodników z licencjami. Dla zawodowców przygotowano klasy GOŚĆ gdzie można dodatkowo zmierzyć się w grupie gość UTV czyli crosskarty i gość RX-Cup czyli aut pucharów marki BMW.

Tak wyglądała rywalizacja w poprzednim sezonie: