wtorek, 21 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdySafari - koniec marzeń dla Neuville'a

Safari – koniec marzeń dla Neuville’a

Niesamowite. Belg wystartował dziś z bezpieczną, minutową przewagą, ale po uderzeniu w głaz na pierwszym oesie wycofuje się z rywalizacji w Rajdzie Safari.

Rajdowi kibice nie potrzebują dziś porannej kawy lub jej zamienników. Rajd Safari obudził nas wystarczająco mocno. Lider zmagań w Kenii, który przez dwa ostatnie dni korzystał na potknięciach rywali i mozolnie budował przewagę, odpadł z gry już po pierwszym, niedzielnym odcinku specjalnym. Belg uderzył w kamień i wyrwał tylne zawieszenie. Choć udało się dojechać do mety pierwszej partii, dla Neuville’a to koniec marzeń o zwycięstwie.

fot. Thierry Neuville – oficjalny profil Facebook

Rajd Safari – emocje od świtu do zmierzchu

Thierry Neuville rozpoczął ostatni dzień zmagań z wyraźnym zapasem czasowym nad kierowcą Toyoty, Takamotą Katsutą. Wydawało się, że wystarczy przejechać spokojnie i nie forsować tempa, aby bezpiecznie stanąć na najwyższym stopniu podium w Nairobi. W połowie pierwszego oesu Belg uderzył jednak w głaz i poważnie uszkodził prawe, tylne zawieszenie w swoim Hyundaiu i20 WRC.

Duet Neuville/Wydaeghe dojechał jednak do mety odcinka, tracąc aż 45 sekund. Roztrwoniona przewaga nie bolała jednak aż tak bardzo. Bezskutecznie próbowano zniwelować skutki uderzenia. Belg musiał wycofać się z rywalizacji, dosłownie na chwilę przed… odebraniem pucharu za zwycięstwo.

Rajd Safari – metę widać na horyzoncie

Początek dzisiejszego dnia padł łupem aktualnego mistrza świata, Sebastiena Ogiera. Piętnasty odcinek specjalny wygrał drugi kierowca Toyoty, Elfyn Evans. Oficjalne wyniki można sprawdzić na stronie WRC. Przed nami już tylko trzy oesy, prowadzi Katsuta z niecałą sekundą przewagi nad Francuzem. Trzeci jest Ott Tanak. Coś nam podpowiada, że to nie koniec niedzielnej, afrykańskiej dramaturgi.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka, ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby spełnić marzenia i przenieść umiejętności z symulatora do prawdziwego auta. Kontakt: jakub.socha@rallyandrace.pl

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajd Azorów – debiut rodem z marzeń

55 Rajd Azorów, impreza rozgrywana na wyspie São Miguel, pośrodku Oceanu Atlantyckiego to jeden z najbardziej...

Rotax Max Challenge Poland po raz szósty w Toruniu

W miniony weekend na torze Awix Racing w Toruniu zakończyła się szósta odsłona serii pucharowej Rotax Max...

Szombierki Rally Cup 2 runda – video

Szombierki Rally Cup 2021
2 runda Szombierki Rally Cup odbyła się 19.09.2021. Sprawdźcie video z tej imprezy, na którym ekipa JVHD...

Świetna obsada w klasach markowych i samotny SuperCar

5 runda Mistrzostw Polski Rallycross to powrót na Autodrom Słomczyn. Po Sosnovej i dwóch rundach na nowym...

5 Rajdowy Ustroń 2021 – Rajdowe Kryterium Ustronia

Rajdowe Kryterium Ustronia o Puchar Kajetana Kajetanowicza + prolog

NAJPOCZYTNIEJSZE