czwartek, 30 czerwca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdySędziowie przywracają "Kajto" na podium!

Sędziowie przywracają „Kajto” na podium!

W końcu, doczekaliśmy się! Sędziowie przychylili się do apelu zespołu Lotos Rally Team i poprawili rezultat Polaków z „Gois”. Kajetan powraca na podium w WRC2!

Przez długie godziny piątkowego wieczora odświeżaliśmy wirtualną tablicę ogłoszeń Rally de Portugal, by nareszcie odnaleźć tam upragniony komunikat o drużynie Lotos Rally Team. Bezskutecznie… Gdy powoli traciliśmy nadzieję, zespół sędziowski postanowił przyjrzeć się szutrowemu zamieszaniu na odcinku „Gois 2” i ostatecznie przychylić się do wczorajszego apelu Kajetana Kajetanowicza. Ekipa Lotosu otrzymała poprawiony czas i wraca na podium!

fot. Kajetan Kajetanowicz – oficjalny profil Facebook

Szutrowa przeszkoda na OS6

Przypomnijmy… Po piątym odcinku specjalnym Rajdu Portugalii Kajetanowicz i Szczepaniak okupowali trzecią lokatę w WRC2, tracąc przeszło pół minuty do Teemu Suninena. Niestety, na kolejnej próbie Fabia biało-czerwonych utknęła za Marco Bulacią. Obywatel Boliwii złapał „kapcia” i zatrzymał się na zmianę kół, wracając do walki tuż przed nosem Polaków. Szutry rządzą się swoimi prawami – „Kajto” nie miał miejsca na wyprzedzenie rywala i wyraźnie zwolnił, ponieważ pył podrzucany przez załogę #24 niebezpiecznie ograniczał widoczność. Kajetanowicz nie krył rozczarowania, o czym nie omieszkał wspomnieć podczas wywiadów.

Czas 15:13:700 na mecie oesu oznaczał grubo ponad minutową stratę do czołówki na OS6, a Kajetan i Maciej zsunęli się aż o trzy lokaty. Na szczęście, dziś około południa na oficjalnej stronie internetowej imprezy udostępniono piątą decyzję zespołu sędziowskiego. Włodarze nadali Polakom rezultat 14:18:700, niwelując potężną stratę. Lotos Rally Team wraca więc na najniższy stopień podium, tracąc niecałe czterdzieści sekund do Yohanna Rossela i blisko pięćdziesiąt sekund do lidera grupy Rally2, Fina Teemu Suninena. Miko Marczyk jest szósty.

fot. wrc.com

Chwila oddechu

Liderem imprezy i zwycięzcą porannego maratonu jest Elfyn Evans. Walijczyk nie miał sobie równych, prowadząc Toyotę do całkowitej dominacji… Japoński koncern zajmuje wszystkie miejsca na podium i jedynie problemy Ogiera mącą wielki triumf tej stajni. Do rywalizacji wrócimy o 15:38, stawka Rajdu Portugalii 2022 raz jeszcze zmierzy się z „Vieira do Minho”.

Wszystkie informacje o Rajdzie Portugalii i tabelę wyników znajdziecie na stronie turnieju.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE