Siedmiu Polaków w stawce Drift Masters 2024

Drift Masters
fot. Drift Masters

Organizator Drift Masters European Championship opublikował ostateczną listę zawodników, którzy wystartują w jubileuszowym, dziesiątym sezonie. Walkę o mistrzowskie laury rozpocznie siedmiu kierowców z Polski, zaś biało-czerwony sztandar poprowadzi Piotr Więcek – pięciokrotny triumfator czempionatu DMEC.

Bez większego zaskoczenia, zestawienie biało-czerwonych nazwisk otwiera Piotr Więcek. Podopieczny drużyny Worthouse ma na koncie pięć tytułów mistrzowskich (2014, 2015, 2016, 2021, 2022) i wciąż nie brakuje mu motywacji do walki o kolejną, szóstą wiktorię. Dołączą do niego Jakub Przygoński (wielokrotny zwycięzca DMP), Piotr „Piter” Kozłowski (urzędujący czempion ligi Drift Open) oraz Paweł Korpuliński (zeszłoroczny mistrz Polski). Swój udział potwierdzili również Jakub Król, Dawid Sposób czy Adam Zalewski. Drifterzy znad Wisły powalczą o zwycięstwo zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i narodowej.

Zobacz też: Drift Masters – motorsportowy MIG-25M

Stawka Drift Masters 2024 liczyć będzie czterdziestu dwóch kierowców. W każdej z rund zobaczymy także zawodników z dziką kartą oraz gości specjalnych. Przy okazji ogłoszono już listę dziewięciu, „dodatkowych” szczęśliwców, którzy staną do walki na torze Ricardo Tormo. Będą to: Igor Derenko, Marc Huertes, Ruben Bolanos, Joan Caballer, Jason Banet, Joao Vieira, Oscar Ruiz Trave, Ole Peter Vatn i obywatel Wielkiej Brytanii, Steve Biagioni.

fot. Drift Masters

Rywalizacja w kłębach dymu

Tegoroczną, jubileuszową kampanię Drift Masters otworzy planowany od miesięcy start w ojczyźnie paelli i długo dojrzewających wędlin. Premierowa runda dziesiątego sezonu Drift Masters na torze Ricardo Tormo stanie się jedną z głównych atrakcji festiwalu VolRace. Po wizycie w Hiszpanii stawka czempionatu przeniesie się do Irlandii, odwiedzając prawdziwy „bastion” DMEC, Mondello Park. Z „Zielonej Wyspy” polecimy wprost do Finlandii, aby po raz kolejny przekroczyć bramy ciepło przyjętego Power Parku. W kalendarzach nie mogło oczywiście zabraknąć łotewskiego toru Bikernieki, po sześciu latach nieobecności turniej powróci również do Mariapocs, uświetniając tegoroczny festiwal Trackwood. Wisienką na torcie będzie biało-czerwony finał – zaplanowana we wrześniu runda na PGE Narodowym.

Komplet informacji o cyklu Drift Masters znajdziecie na oficjalnej stronie czempionatu. Po więcej emocji ze świata jazdy w kontrolowanym poślizgu zapraszamy na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!