poniedziałek, 3 października, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSłobodzian wygrał z Jureną

Słobodzian wygrał z Jureną

Miniony weekend na długo zapadnie w pamięci Marcina Słobodziana, krakowskiego kierowcy wyścigowego, który nie dość, że wygrał rywalizację w grupie N podczas Impuls Leasing Jankov Vrsok, to po raz pierwszy wyprzedził w klasyfikacji byłego Mistrza Europy Petera Jurenę.

Marcin Słobodzian wśród 114 zawodników jacy zgłosili się do rywalizacji w Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, Mistrzostwach Słowacji oraz FIA CEZ Hill Climb Championship uplasował się bardzo wysoko w generalnej klasyfikacji zajmując kolejno 8 i 10 miejsce, tuż za samochodami grupy Open, z mocami ponad 600 koni mechanicznych.

W stosunku do ubiegłego roku Słobodzian poprawił aż o dwie sekundy swój najlepszy czas uzyskując w drugim dniu rywalizacji na 3700 m trasie czas 2.00.643.

Marcin Słobodzian: Z wielką przyjemnością wróciłem na Jankov Vrsok. W tym roku było bardzo dobrze. Pierwszy dzień to problemy z pogodą, która załamała się podczas drugiego wyścigu i zawody musiały zostać przeniesione na niedzielę. Ostatecznie w dokończonym wyścigu uplasowałem się na 8 miejscu w generalce oraz 1 w grupie N. Niedzielna odsłona to już tylko poprawianie czasów i po raz drugi wygrana w grupie N i 10 miejsce w klasyfikacji generalnej. Muszę przyznać, że czasy jakie osiągałem podczas dwóch ostatnich podjazdów były całkowicie optymalne i nie było już czym i gdzie się poprawiać. To był mój drugi raz na Jankov Vrsok i podobało mi się jeszcze bardziej niż rok temu. Trasa jest świetna, miałem okazję pościgać się z mocna konkurencją i zrealizować swój plan. Co najważniejsze nie musiałem poświęcać tyle czasu na poznanie trasy. Miałem wiele przyjemności z jazdy no i ostatecznie udało się objechać Petera Jurenę. Byliśmy przez cały weekend bardzo blisko. Jego tytuł Mistrza Europy to nie przypadek i chciałbym jeszcze stanąć z nim do rywalizacji. Ogromne podziękowania dla kibiców, którzy w sobotę byli cali mokrzy, mam nadzieję, że niedziela zrekompensowała wszystkim  trudy sobotnich zawodów. Dziękuję moim sponsorom za wsparcie startów w GSMP: firmie Rodax, UNI-MATIC, Flora Kraków, Arispol, Rabaty Budowlane oraz ABART wykładziny. Dziękuję ekipie Witek Motorsport za obsługę mojego samochodu podczas słowackich rund GSMP. Patronat medialny nad moimi startami w tym sezonie objął portal www.wyscigigorskie.pl.

inf. pras.

 

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Maksymiuk na Maxa!: „Mają rozmach skurczybyki!”, czyli finał Drift Masters w Łodzi [Felieton]

Myślałem i głęboko w to wierzyłem, że w Polskim "skostniałym" i "zaściankowym" motorsporcie zorganizowanie imprezy na stadionie...

140 zgłoszeń na MP i CEZ Rallycross na Slovakiaring

Organizator podał prowizoryczną listę zgłoszeń na zawody Mistrzostw Polski i FIA CEZ Rallycross na Slovakiaring. Na starcie...

Puchar Toru Słomczyn – rywalizacja dla kierowców amatorów

W najbliższy weekend kierowcy z Warszawy i okolic będą mieli idealną okazję do rywalizacji na torze wyścigowym....

Best of Rajd Wisły 2022 – Kupchuck Records

Kolejna dawka ciekawych ujęć z trasy 67 Rajdu Wisły. Zapraszamy do produkcję filmową od Kupchuck Records.

Wierzbicki mistrzem Unitel Mazda MX-5 Cup 2022

Najmłodszy kierowca tegorocznej, drugiej edycji pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland już w piątek po południu, po...

NAJPOCZYTNIEJSZE