wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSzutrowe urodziny Szymona Gospodarczyka

Szutrowe urodziny Szymona Gospodarczyka

Pilot ekipy Orlen Teamu obchodzi dziś swoje 37. urodziny! Poza okolicznościowym tortem, Szymon zgarnął dziś niezwykle cenny, motorsportowy prezent. Podczas porannych testów Marczyk i Gospodarczyk zajęli wysoką, szóstą lokatę w Rally2!

Miko Marczyk oraz Szymon Gospodarczyk zadebiutowali już na szczycie rajdowego łańcucha pokarmowego WRC podczas asfaltowego Rajdu Chorwacji. Załoga Orlen Teamu kontynuuje realizację swojego największego marzenia, zgłaszając się do startu w czwartej eliminacji rajdowych mistrzostw świata, szutrowym Rajdzie Portugalii. Polacy pokazali się ze świetnej strony na porannym odcinku testowym notując bardzo wysoką, szóstą lokatę. To znakomity prezent urodzinowy dla Szymona Gospodarczyka, który obchodzi dzisiaj swoje 37 urodziny!

Mocny prognostyk

Priorytet na testowym shakedownie miały naturalnie samochody królewskiej klasy Rally1. Pierwsza próba padła łupem Hiszpana, Daniego Sordo, później fotel lidera objął Walijczyk, Elfyn Evans. Podopieczny Toyota Gazoo Racing WRT nie oddał już swojej pozycji, wysyłając rywalom mocny sygnał przed wieczornym przetarciem. Wirtualne podium uzupełnili Craig Breen z M-Sportu i Ott Tanak z Hyundaia. Tabelę RC1 zamykał Francuz, Adrien Fourmaux.

W grupie samochodów Rally2 tylko nieliczni zdecydowali się na trzy przejazdy, większość pokonała odcinek „Paredes” raptem raz lub dwa razy. Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk zaprezentowali fantastyczne tempo, już pierwszy przejazd zapowiadał, że mistrzowie RSMP 2021 dobrze dogadują się z szutrową nawierzchnią. Duet Orlen Teamu plasował się wtedy w pierwszej piątce WRC2 z czasem 3:07:700. Na drugim przejeździe udało się urwać blisko sekundę, a do tabeli wyników zanotowano rezultat 3:06:800. To pozwoliło na fantastyczne, szóste miejsce w klasie. Najmocniejszy okazał się Fin, Teemu Suninen (3:03:500). Kolejne miejsca zajęli Oliver Solberg (dostał szansę występu w WRC2), Bulacia, Mikkelsen, Zaldivar.

Bom dia, Portugal!

Jak sprawić, by tak wyjątkowy dzień był jeszcze lepszy? Do mocnego, treningowego tempa dołożyć jeszcze równie mocny występ w trakcie oficjalnej rywalizacji. Rajd Portugalii 2022 rozpocznie się dziś, tuż po godzinie 20:00. Pierwszą i jedyną czwartkową próbą będzie dosyć krótki, trzykilometrowy oes „SSS Coimbra”. Na prawdziwe ściganie przyjdzie nam zaczekać do piątkowego poranka. Impreza, tradycyjnie dla cyklu, zakończy się w niedzielę.

Na dzisiejszym odcinku testowym pojawił się też drugi, polski duet – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Załoga Lotos Rally Team nie forsowała jednak tempa, przecinając metę prawie… czternaście sekund później od swoich rodaków. „Kajto” pokonał tę trasę tylko raz.

Komplet wyników porannego shakedownu znajdziecie na oficjalnej stronie mistrzostw WRC.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 – 10.07.2022 – zapisy

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2
Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 odbędzie się 10 lipca 2022. To impreza w cyklu Grudziądzkiego Mistrza...

2. Super Sprint Ziemi Sanockiej – trwają zapisy

W niedzielę 10 lipca odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno, 2. Super...

Rajd Safari – tak było – czytała Krystyna Czubówna

Podsumowanie Sarafi Rally Kenya 2022 z tryumfem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka ze specjalnym lektorem. zobacz także: Kajetan...

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start...

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]
5 Runda SMT 2022 padła łupem Rafała Wlazłowskiego w Subaru Impreza. Zapraszamy na składankę video z tej...

NAJPOCZYTNIEJSZE