Szutry w Słomczynie na zakończenie wakacji

Na zakończenie okresu wakacyjnego (30 sierpnia) zapraszamy do udziału w III rundzie Pucharu Toru Słomczyn. Impreza organizowana przez Automobilklub Rzemieślnik kierowana jest do kierowców zawodowych jak i amatorów. Prosta formuła na terenie Słomczyna praktycznie bez dojazdówek. Nawierzchnia prób szutrowa lub mieszana. Można startować z pilotem lub bez bowiem próby są proste nawigacyjnie w naturalnym terenie bez zbędnego kluczenia wokół pachołków.

Na torze i pobliskich placach wytyczono trzy próby. Każdy uczestnik musi pokonać je trzy razy w dowolnie wybranej przez niego kolejności. Warunkiem jest ukończenie trasy w wyznaczonych przez organizatora ramach czasowych.

Do dyspozycji uczestników jak i zespołów zostanie oddany park maszyn przy torze, będzie to centrum imprezy gdzie znajduje się biuro oraz grzybek do dyspozycji także kibiców. Zapraszamy również do kibicowania bowiem w Pucharze Toru Słomczyn można zobaczyć naprawdę ciekawe auta efektownie pokonujące trasę na luźnej nawierzchni. Wszystkie próby są w zasięgu pieszym od parku maszyn.

Zgłoszenia chętnych do startu przyjmowane są drogą elektroniczną do 27 sierpnia na stronie Automobilklubu Rzemieślnik. Później jeśli ktoś będzie chciał dołączyć do naszej imprezy będzie mógł zgłosić się w dniu imprezy, ale musi to zrobić przed zakończeniem BK.

Startować można seryjnymi pojazdami jak i autami sportowymi. Wymogi wobec pojazdów to obowiązkowe ubezpieczenie OC i dodatkowo NNW. Jeśli auto zostało zbudowane do sportu to wystarczy książeczka sportowa. Analogicznie z kierowcami, powinni posiadać albo prawo jazdy albo licencję sportową.

Puchar Toru Słomczyn jest eliminacją Mini Max Rally w skład którego wchodzą imprezy organizowane przez Automobilkluby: Rzemieślnik, Królewski i Polski.

Więcej informacji na stronie organizatora:

http://www.ak-rzemieslnik.pl/wydarzenie,258,Puchar_Toru_Slomczyn.html

lub na wydarzeniu Facebook:

http://www.facebook.com/events/347315372084960/

inf. pras.