sobota, 28 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSzymon Ładniak celuje w kolejne zwycięstwa na Nurburgringu

Szymon Ładniak celuje w kolejne zwycięstwa na Nurburgringu

Szymon Ładniak wraca na tor, z którym ma wiele dobrych wspomnień. To na legendarnym Nurburgringu pierwszy raz stanął na podium ADAC TCR Germany. Rok później przygotowuje się do zawodów jako czołowy kierowca serii, który będzie jednym z faworytów do wygrania obu startów.

Po dwóch weekendach wyścigowych w Austrii seria ADAC TCR Germany wraca do Niemiec. Szymon Ładniak, trzeci kierowca klasyfikacji generalnej i lider w zmaganiach juniorów, tym razem o zwycięstwa powalczy na słynnym Nurburgringu.

Jak podkreśla kierowca Liqui Moly Team Engstler, to jeden z jego ulubionych torów. W poprzednim sezonie właśnie na tym obiekcie stanął na podium po raz pierwszy w karierze.

Zachowuję spokój przed kolejnym startem. Miałem miesiąc na przygotowanie do rywalizacji. Uważam, że Nurburgring znam bardzo dobrze. Zdominowałem deszczowy wyścig przed rokiem, pod koniec sezonu 2021. Kiedy wracam pamięcią na ten tor, czuję same pozytywne emocje mówi Szymon Ładniak.

Start na dobrze znanym obiekcie to okazja dla zawodnika Liqui Moly Team Engstler na rozpoczęcie pogoni za liderem serii – kolegą z zespołu, Martinem Andersenem. Z kolei w zmaganiach juniorów Ładniak będzie chciał powiększyć przewagę nad Rene Kircherem, która już teraz wynosi 23 punkty.

Rywalizację podczas zbliżającego się weekendu otworzą dwie piątkowe sesje treningowe. Ściganie o wysoką stawkę rozpocznie się w sobotę od kwalifikacji o 10:15 i zawodów o 16:50. W niedzielę kierowcy staną do walki o pole position o 8:05, a o 11:35 pojadą o kolejne punkty.

Transmisje obu wyścigów będzie można oglądać na portalu TheSport.pl.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Znamy składy Race of Champions 2023

Race of Champions 2023
Mattias Ekstrom uzupełnił skład kierowców Race of Champions 2023, dołączając do zespołu Szwecji. Impreza odbędzie się na...

Fiat Punto w wersji amfibia. Czego to ludzie nie wymyślą

Fiat Punto w wersji amfibia
Fiat Punto to samochód, który ma swoją historię w motorsporcie. Tymczasem powstała wersja, która potrafi pływać. Fiat Punto...

BMW M3 CS oficjalnie zaprezentowane. Jeszcze więcej mocy i karbonu

BMW M3 CS
BMW M3 CS w końcu zadebiutowało. Bawarska marka pochwaliła się najmocniejszym wariantem M3 w historii. BMW M3 CS...

Oficjalnie: Orlen zostaje w F1, ale zmienia „barwy klubowe”

Orlen
Koniec plotek. Orlen pozostanie w Formule 1 na sezon 2023, ale zmieni swoje "barwy klubowe''. Koncern rozstał...

Hubert Laskowski opowiada nam o roli kierowcy rozwojowego Fiesty Rally4

Bez cienia wątpliwości, Hubert Laskowski jest jednym z największych, rajdowych talentów ostatnich lat. Umiejętności i szybki rozwój...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here