środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSzymon Ładniak celuje w kolejne zwycięstwa na Nurburgringu

Szymon Ładniak celuje w kolejne zwycięstwa na Nurburgringu

Szymon Ładniak wraca na tor, z którym ma wiele dobrych wspomnień. To na legendarnym Nurburgringu pierwszy raz stanął na podium ADAC TCR Germany. Rok później przygotowuje się do zawodów jako czołowy kierowca serii, który będzie jednym z faworytów do wygrania obu startów.

Po dwóch weekendach wyścigowych w Austrii seria ADAC TCR Germany wraca do Niemiec. Szymon Ładniak, trzeci kierowca klasyfikacji generalnej i lider w zmaganiach juniorów, tym razem o zwycięstwa powalczy na słynnym Nurburgringu.

Jak podkreśla kierowca Liqui Moly Team Engstler, to jeden z jego ulubionych torów. W poprzednim sezonie właśnie na tym obiekcie stanął na podium po raz pierwszy w karierze.

Zachowuję spokój przed kolejnym startem. Miałem miesiąc na przygotowanie do rywalizacji. Uważam, że Nurburgring znam bardzo dobrze. Zdominowałem deszczowy wyścig przed rokiem, pod koniec sezonu 2021. Kiedy wracam pamięcią na ten tor, czuję same pozytywne emocje mówi Szymon Ładniak.

Start na dobrze znanym obiekcie to okazja dla zawodnika Liqui Moly Team Engstler na rozpoczęcie pogoni za liderem serii – kolegą z zespołu, Martinem Andersenem. Z kolei w zmaganiach juniorów Ładniak będzie chciał powiększyć przewagę nad Rene Kircherem, która już teraz wynosi 23 punkty.

Rywalizację podczas zbliżającego się weekendu otworzą dwie piątkowe sesje treningowe. Ściganie o wysoką stawkę rozpocznie się w sobotę od kwalifikacji o 10:15 i zawodów o 16:50. W niedzielę kierowcy staną do walki o pole position o 8:05, a o 11:35 pojadą o kolejne punkty.

Transmisje obu wyścigów będzie można oglądać na portalu TheSport.pl.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE